Fundacja PKP chce edukować i integrować seniorówRynek Seniora - 14 lipca 2016 14:47


Fundacja Grupy PKP zaprosiła do wzięcia udziału w programie „Nowoczesny Senior - nauka i integracja”.

- Ze względu na fakt, że polskie społeczeństwo się starzeje, wyzwaniem dla organizacji pozarządowych jest aktywizacja seniorów. W tym celu stworzyliśmy program ,,Nowoczesny Senior – nauka i integracja’’ - informuje Fundacja PKP Grupy PKP, której misją jest "przeciwdziałanie marginalizacji różnych grup społecznych, w tym osób starszych".

Fundacja otrzymała dofinansowanie na realizację swojego projektu w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) na lata 2014-2020. Projekt jest skierowany do osób w wieku 60+ z myślą o upowszechnianiu kompetencji cyfrowych oraz integracji wewnątrz- i międzypokoleniowej.

Program składa się z dwóch części: edukacyjnej, w ramach której będą odbywały się zajęcia z obsługi komputera i portali społecznościowych, prowadzenia bloga, warsztatów literackich, tworzenia filmów, poradników, obróbki zdjęć oraz integracyjnej, zawierającej zajęcia ruchowe, taneczne, a także gry i zabawy.

Zajęcia odbędą się w dwóch miastach - Warszawie i Wrocławiu, w okresie od 1 października do 15 grudnia br. Zapisy rozpoczną się 2 sierpnia i potrwają do 30 września.

Więcej: www.rynek-kolejowy.pl