Gabinet cieni PO: ustawa dezubekizacyjna to polityka "odwetowa" i "niesprawiedliwa"

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   07 grudnia 2016 11:17


Gabinet cieni PO: ustawa dezubekizacyjna to polityka "odwetowa" i "niesprawiedliwa" Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Kwestie zmian w emeryturach mundurowych, które zostaną wprowadzone przez nowelizację tzw. ustawy dezubekizacyjnej omawiali m.in. uczestnicy wtorkowego (6 grudnia) posiedzenia powołanego przez PO gabinetu cieni.

Jak relacjonował, politycy PO krytycznie - jako politykę "odwetową" i "niesprawiedliwą" - ocenili rządowy projekt nowelizacji tzw. ustawy dezubekizacyjnej. Projekt ten zakłada, że emerytury i renty ponad 32 tys. byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL, za czas do lipca 1990 r., będą sięgać maksymalnie średniego świadczenia w systemie powszechnym.

Zgodnie z projektem "za służbę na rzecz totalitarnego państwa uznaje się służbę od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r.". Oprócz funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, jednostek Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, obniżenie emerytur i rent dotyczyć będzie także osób, które służyły w jednostkach Ministerstwa Obrony Narodowej w tym m.in. Wojskowej Służbie Wewnętrznej, Wojskach Ochrony Pogranicza.

Witczak zaznaczył, że PO jest "jedyną siłą na polskiej scenie politycznej, która faktycznie dokonała dezubekizacji". - Natomiast propozycje PiS-u to jest czysty rewanżyzm polityczny, to jest mnóstwo przestrzelonych pomysłów, które zaatakują ludzi, którzy bardzo rzetelnie przysłużyli się dla III RP, którzy ryzykowali życiem, a w niektórych przypadkach nawet stracili życie, i ich rodziny będą pozbawione normalnych mundurowych emerytur tylko dlatego, że ktoś był dwa tygodnie sekretarką w resorcie MSW albo przeszedł jakieś szkolenie w Legionowie - powiedział poseł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR