Gdańsk: kandydat PiS chce zbudować 10 dziennych domów opiekiPAP/Rynek Seniora - 30 sierpnia 2018 11:06


Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska Kacper Płażyński zapowiedział w środę (29 sierpnia) na konferencji prasowej oddanie trzech tysięcy mieszkań gdańszczanom do 2024 r. Zaproponował również budowę domów opieki, żłobków i przedszkoli.

Płażyński ocenił, że zbyt wielu gdańszczan nie może dziś liczyć na pomoc "w najważniejszej życiowej sprawie, jaką jest mieszkanie", a kolejka po komunalne lokum wciąż jest zbyt długa. - Dlatego do 2024 roku udostępnimy gdańszczanom co najmniej 3000 mieszkań - zapowiedział.

- 800 mieszkań uzyskamy dzięki remontom pustostanów, które znajdują się w zasobach miasta, a nie są dziś w żaden sposób wykorzystywane - wyjaśnił.

Wśród kolejnych propozycji dla Gdańska Płażyński wymienił budowę 10 nowych dziennych domów opieki. - Coraz więcej mieszkańców Gdańska to seniorzy. Część z nich to osoby samotne, schorowane, wymagające troskliwej opieki. Taką opiekę musi im zapewniać także miasto. Dlatego, w trosce o naszych rodziców, dziadków, sąsiadów i przyjaciół uruchomimy do 2024 roku 10 nowych dziennych domów opieki"- podkreślił.

"Wszystkie cele, o których dziś mówimy, zostaną zrealizowane w trakcie jednej kadencji, a więc do 2024 roku" - podkreślił w środę Kacper Płażyński.

Jak zaznaczył, każda z przedstawionych propozycji będzie szeroko omawiana w trakcie kampanii wyborczej. - Sfinansowanie proponowanych zadań będzie możliwe dzięki efektywnemu gospodarowaniu środkami gminy a także instrumentom zewnętrznym, a szczególnie znacznie lepszej niż dziś współpracy z rządem, realizującym prospołeczne programy skierowane do samorządów, takie jak Maluch Plus, Senior Plus czy Mieszkanie Plus - powiedział.