Gdańsk: kandydat PiS chce zbudować 10 dziennych domów opieki

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   30 sierpnia 2018 11:06


Gdańsk: kandydat PiS chce zbudować 10 dziennych domów opieki Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska Kacper Płażyński zapowiedział w środę (29 sierpnia) na konferencji prasowej oddanie trzech tysięcy mieszkań gdańszczanom do 2024 r. Zaproponował również budowę domów opieki, żłobków i przedszkoli.

Płażyński ocenił, że zbyt wielu gdańszczan nie może dziś liczyć na pomoc "w najważniejszej życiowej sprawie, jaką jest mieszkanie", a kolejka po komunalne lokum wciąż jest zbyt długa. - Dlatego do 2024 roku udostępnimy gdańszczanom co najmniej 3000 mieszkań - zapowiedział.

- 800 mieszkań uzyskamy dzięki remontom pustostanów, które znajdują się w zasobach miasta, a nie są dziś w żaden sposób wykorzystywane - wyjaśnił.

Wśród kolejnych propozycji dla Gdańska Płażyński wymienił budowę 10 nowych dziennych domów opieki. - Coraz więcej mieszkańców Gdańska to seniorzy. Część z nich to osoby samotne, schorowane, wymagające troskliwej opieki. Taką opiekę musi im zapewniać także miasto. Dlatego, w trosce o naszych rodziców, dziadków, sąsiadów i przyjaciół uruchomimy do 2024 roku 10 nowych dziennych domów opieki"- podkreślił.

"Wszystkie cele, o których dziś mówimy, zostaną zrealizowane w trakcie jednej kadencji, a więc do 2024 roku" - podkreślił w środę Kacper Płażyński.

Jak zaznaczył, każda z przedstawionych propozycji będzie szeroko omawiana w trakcie kampanii wyborczej. - Sfinansowanie proponowanych zadań będzie możliwe dzięki efektywnemu gospodarowaniu środkami gminy a także instrumentom zewnętrznym, a szczególnie znacznie lepszej niż dziś współpracy z rządem, realizującym prospołeczne programy skierowane do samorządów, takie jak Maluch Plus, Senior Plus czy Mieszkanie Plus - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR