Gdańsk nagrodzi aktywnych seniorów. Trwa nabór kandydatów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: JW/Rynek Seniora   28 lipca 2016 13:16


Gdańsk nagrodzi aktywnych seniorów. Trwa nabór kandydatów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W swoim otoczeniu widzisz seniorów, którzy działają społecznie? A może uważasz, że warto docenić ciekawą inicjatywę realizowaną z seniorami lub na ich rzecz? Zgłoś ich do konkursu! - w taki oto sposób organizatorzy zachęcają do udziału w inicjatywie. Kandydatury przyjmowane będą tylko do 30 września do godz. 15.

1 sierpnia ruszy IV edycja Konkursu „Aktywni Seniorzy”, którego celem jest nagradzanie najaktywniejszych seniorów, ciekawych inicjatyw oraz przedsięwzięć organizowanych z myślą o społeczności lokalnej Gdańska. Konkurs ma promować działania na rzecz poprawy jakości życia gdańskich seniorów. Organizatorami inicjatywy są: Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Stowarzyszenie Seniorów „Starsi” oraz Urząd Miejski w Gdańsku.

W ramach konkursu zostaną wręczone nagrody w czterech kategoriach:

- najaktywniejszy senior
- najaktywniejsza seniorka
- najciekawsza inicjatywa senioralna realizowana w ramach Gdańskiego Funduszu Senioralnego
- „Przyjazny seniorom” - działanie organizacji pozarządowej, instytucji publicznej lub inicjatywa nieformalna skierowana na rzecz seniorów z terenu Gdańska

- Celem organizacji konkursu jest przede wszystkim promowanie aktywności wśród osób starszych. W Gdańsku mamy około 50 klubów seniora. Już od dawna widzimy, że starzenie się zaczyna wyglądać inaczej. Coraz częściej seniorzy wychodzą poza cztery ściany swoich domostw i chcą być aktywni – mówi Agnieszka Buczyńska, prezes Centrum Wolontariatu.

- Chcemy nagradzać tych, którzy na co dzień myślą o innych, angażują się w różnorodne działania prospołeczne. Uważamy, że taką postawę należy promować. Organizacja konkursu to właśnie zwieńczenie całego roku aktywności. Pokazanie, że działanie wolontariackie czy pobudzające do działania innych seniorów warte jest docenienia - dodaje.

W Gdańsku od czterech lat funkcjonuje także Gdański Fundusz Senioralny. Jego celem jest dofinansowanie inicjatyw, wydarzeń zaproponowanych przez seniorów.

- Coraz więcej gdańszczan w wieku emerytalnym jest aktywnych społecznie. W ramach samego funduszu udało się zaangażować ponad 4 tys. seniorów w działania prospołeczne. Dzięki wsparciu miasta mogą oni rozwijać swoje pasje i angażować do aktywności kolejnych seniorów. To właśnie od nich młodsze pokolenia mogą uczyć się jak budować, utrzymywać i rozwijać kontakty z innymi niezależnie od wieku - mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta ds. polityki społecznej.

Aby zgłosić aktywnych seniorów do konkursu, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy ze strony www.kiwi.org.pl. Formularz można również otrzymać w wersji papierowej w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku przy pl. Solidarności 1. Termin składania wniosków upływa 30 września 2016 r. o godzinie 15.

Laureaci konkursu będą znani w pierwszej połowie października 2016 r.

Konkurs współfinansowany jest z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 (ASOS) oraz środków Gminy Miasta Gdańsk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR