Gdańsk: w programie wyborczym J. Wałęsy m.in. bon opiekuńczy

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   04 lipca 2018 09:13


Gdańsk: w programie wyborczym J. Wałęsy m.in. bon opiekuńczy Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wprowadzenie bonu opiekuńczego - to jeden z celów programu społecznego Jarosława Wałęsy - kandydata PO i Nowoczesnej na prezydenta Gdańska. W poniedziałek (2 lipca) Wałęsa poinformował, że kandydatem na wiceprezydenta ds. społecznych jest Dominik Kwiatkowski.

Swojego potencjalnego zastępcę ds. polityki społecznej, Wałęsa zaprezentował w Gdańsku na konferencji prasowej. Poinformował, że Kwiatkowski od 13 lat współpracuje z Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta, jest też prezesem Fundacji Społecznie Bezpieczni.

Kwiatkowski zapowiedział "działania na poziomie dzielnic", które miałyby je wzmocnić. - Dzisiaj w Gdańsku funkcjonuje mniej więcej 17 klubów sąsiedzkich i domów sąsiedzkich. Nie wszystkie są dotowane na odpowiednim poziomie. Chcielibyśmy to zmienić, chcielibyśmy żeby podstawy dotowania klubów i domów sąsiedzkich były stabilne, tak, żeby można było rozwijać działalność społeczną właśnie na tym poziomie - powiedział Kwiatkowski. Jak dodał, jego plan zakłada powołanie klubów bądź domów sąsiedzkich w każdej dzielnicy.

Kolejny pomysł zakłada wprowadzenie bonu opiekuńczego "dla najbardziej potrzebujących osób" o wartości ok. 150 zł miesięcznie. - Chcemy, żeby to osoba decydowała, na co będzie wydawała te pieniądze. Będzie to opcja fizjoterapii, wsparcia w gotowaniu obiadów, pomocy przedmedycznej itp. - wyjaśnił Kwiatkowski.

Wałęsa poinformował, że w najbliższym czasie skoncentruje się na spotkaniach z mieszkańcami Gdańska, aby poznać ich potrzeby. Zapowiedział, że "w swoim czasie" przedstawi kandydatów na kolejnych wiceprezydentów Gdańska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR