Gdańsk: wystartował fundusz dla kreatywnych po pięćdziesiątce

POLITYKA SENIORALNA

Autor: JW, RCWG/Rynek Seniora   29 września 2016 11:14


Gdańsk: wystartował fundusz dla kreatywnych po pięćdziesiątce Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rozpoczęła się VII edycja Gdańskiego Funduszu Senioralnego. Autorami inicjatyw mogą być osoby w wieku 50+. Wsparcie finansowe przyznawane jest pomysłom, których odbiorcami mogą być zarówno osoby starsze, jak i wszyscy mieszkańcy Gdańska. Działania można zgłosić w czterech obszarach: zdrowie, edukacja, wsparcie społeczne i aktywność obywatelska.

- Fundusz jest dla osób, którzy chcą zrobić coś na rzecz innych, mają ochotę aktywnie i kreatywnie spędzać wolny czas poznając nowych ludzi i nowe zajęcia - pisze lider projektu, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

Do "rozdania" jest 50 inicjatyw.

Można zgłosić pomysły dotyczące czterech obszarów, takich jak:

- zdrowie, tj. działania promujące zdrowy styl życia, działania profilaktyczne w szczególności zapobiegające chorobom cywilizacyjnym i uzależnieniom, działania zachęcające do codziennej aktywności fizycznej, podtrzymujące sprawność fizyczną z elementami rehabilitacyjnymi, itp.

- edukacja, czyli warsztaty/zajęcia podnoszące kompetencje osób 50+, rozwijające nowe umiejętności, podtrzymujące sprawność intelektualną etc.

- wsparcie społeczne, tj. działania wspierające osoby 50+ w trudnej sytuacji, m.in. poradnictwo prawne, pomoc pedagogiczna i psychologiczna, pomoc sąsiedzka, grupy wsparcia/samopomocy

- aktywność obywatelska, czyli działania angażujące w życie lokalnych społeczności, zwiększające uczestnictwo w wydarzeniach dzielnicowych i miejskich, zwiększające uczestnictwo w wyborach, zachęcające do samoorganizacji i działania na rzecz swojego najbliższego otoczenia itp.

Maksymalna kwota dofinansowania to 500 zł. 

Aby pozyskać fundusze, należy złożyć stosowny wniosek (do 6 października), który jest dostępny na stronie www.wolontariatgdansk.pl. Wszelkich informacji udziela Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku po nr. tel. 58 772 42 19 lub stacjonarnie - ul. Pl. Solidarności w Gdańsku, budynek ECS, III p., pok. 3.35.

Wszyscy liderzy i twórcy inicjatyw muszą ponadto wziąć udział w spotkaniu konsultacyjnym dotyczącym oferty dla seniorów, które odbędzie się 10 października 2016 r. w godz. 9.30-12.

Gdański Fundusz Senioralny finansowany jest ze środków Gminy Miasta Gdańsk. W poprzednich edycjach zrealizowano łącznie 169 inicjatyw na łączną kwotę 84 500 zł, a tworzyło je 1458 seniorów z Gdańska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR