Gdańska policja rozbiła gang działający metodą „na funkcjonariusza CBŚP”

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   07 października 2016 14:55


Gdańska policja rozbiła gang działający metodą „na funkcjonariusza CBŚP” Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Gdańscy policjanci rozbili grupę oszustów działających metodą „na funkcjonariusza CBŚP”. Przestępcy mieli wyłudzić ponad 1,5 mln zł od firm i starszych osób z terenu całej Polski. W areszcie przebywa siedem osób: postawiono im w sumie 37 zarzutów.

O rozbiciu grupy poinformował w piątek (7 października) zespół prasowy gdańskiej Komendy Wojewódzkiej Policji. Jak podano, sprawcy posługiwali się podrobionymi odznakami policyjnymi. Swoje ofiary informowali, że prowadzone przez nich postępowanie wymaga zabezpieczenia należącej do ofiar gotówki.

W ten sposób mieli wyłudzić w sumie około 1,5 mln zł od firm oraz prywatnych (najczęściej starszych) osób z terenu Pomorza ale też innych regionów kraju. Pewien kantor stracił prawie milion złotych, a bank - niemal 300 tys. zł.

Postępowanie w sprawie wyłudzeń prowadzą funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Początkowo zajmowali się oni oszustwami, do jakich doszło na terenie Pomorza, z czasem przejęli kilkanaście podobnych spraw dotyczących zdarzeń, do jakich dochodziło w rożnych miejscach kraju.

Pierwsi podejrzani w tej sprawie zostali zatrzymani w maju. Sukcesywnie dochodziło do kolejnych zatrzymań: miały one miejsce we wrześniu oraz w ostatnich dniach. W sumie zatrzymano siedem osób. Wszystkie - decyzją sądu - zostały tymczasowo aresztowane. Wśród zatrzymanych jest m.in. 25-latek, którego funkcjonariusze uznają za przywódcę grupy.

Jak zaznaczają gdańscy policjanci, rozbicie gangu było możliwe dzięki współpracy policjantów wydziałów kryminalnego, dochodzeniowo-śledczego i techniki operacyjnej gdańskiej komendy wojewódzkiej z funkcjonariuszami z komend wojewódzkich z Opola, Szczecina i Wrocławia.

Za oszustwa o znacznej wartości grozi kara do 10 lat więzienia. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR