Gdynia już z kartą seniora

POLITYKA SENIORALNA

Autor: JW, UM Gdynia/Rynek Seniora   03 października 2016 09:51


Gdynia już z kartą seniora Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W Gdyni, decyzją rady miasta, wprowadzono kartę "Gdynia Senior Plus", która ułatwia dostęp starszym mieszkańcom do atrakcyjnych ofert. Inicjatywa prowadzona jest we współpracy z blisko 30 partnerami.

- Od wielu lat w Gdyni prowadzone są działania mające zachęcić starszych mieszkańców do aktywnego udziału w życiu miasta. Bogata oferta skierowana do seniorów cieszy się dużym zainteresowaniem i jest stale rozbudowywana. Przykładem może być wprowadzona w tym tygodniu, decyzją rady miasta, karta „Gdynia Senior Plus", która ułatwi dostęp do ciekawych ofert - pisze gdyński magistrat.

Karta „Gdynia Senior Plus" przygotowana została z myślą o mieszkańcach Gdyni, którzy ukończyli 60 lat. Jest ona elementem prowadzonego przez miasto „Gdyńskiego Programu Senioralnego na lata 2015-2020", który ma zachęcać osoby starsze do podejmowania aktywności w życiu społecznym, m.in. w sferze kultury, sportu i rekreacji.

Inicjatywa prowadzona jest we współpracy z blisko 30 partnerami: instytucjami publicznymi, organizacjami pozarządowymi oraz przedsiębiorcami, którzy oferują zniżki i promocje na produkty oraz wybrane usługi.

- Dzięki wprowadzeniu karty do grupy 10 tyś. już aktywnych starszych mieszkańców miasta będą mogły dołączyć nowe osoby w wieku 60+ - tłumaczą władze miasta.

Przypominają, że od 12 lat gdyńscy seniorzy korzystają z szerokiej oferty miasta włączając się czynnie w życie kulturalne, edukacyjne, sportowe. W 2010 r. w Gdyni zapoczątkowano ideę miejsc przyjaznych osobom starszym poprzez projekt „Gdyńska Przystań dla Seniorów", który otworzył „drzwi" instytucji, urzędów, sklepów, punków usługowych i gastronomicznych, klubów i organizacji, które poprzez zniżki i specjalne oferty aktywizowały najstarszych mieszkańców miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR