Gorzów Wlkp.: będą karta seniora i rada senioraPAP/Rynek Seniora - 29 listopada 2016 14:00


Gorzowska rada miasta przyjęła we wtorek (29 listopada) projekt uchwały ws. programu karta seniora, złożony przez radnych PiS. Karta dla osób 60+ będzie uprawniała do szeregu ulg i zniżek. Radni przyjęli także uchwałę o powołaniu Gorzowskiej Rady Seniora.

- Będzie to system ulg i zniżek, które będą zachęcały do aktywizacji seniorów w naszym mieście. Przewidujemy, że będą to ulgi, które także będą wpisywały się w sektor prywatny - mówił przewodniczący klubu radnych PiS w radzie Gorzowa Wlkp. Paweł Ludniewski, wyjaśniając ideę funkcjonowania karty seniora. 

Zgodnie z przyjętą uchwałą regulamin i zasady programu stworzy prezydent miasta, który ma doświadczenie związane z wprowadzeniem programu karty dużej rodziny.

- Liczymy na to, że włączą się do niej (karty seniora) również podmioty, które realizują swoje zadania w karcie dużej rodziny, mamy też na myśli podmioty wchodzące w skład naszego miasta, instytucje kultury. Miejmy nadzieję, że to przyczyni się do aktywizacji społeczno-gospodarczej naszych najstarszych mieszkańców - powiedział Ludniewski.

- Prowadzimy kartę dużej rodziny i w ramach ulg, które przysługują rodzinom, chcemy poszerzyć ten katalog dla osób starszych. Mamy świadomość, że społeczeństwo się starzeje, jesteśmy coraz starsi. Dlatego trzeba zadbać o seniorów. Myślę, że przy dobrej woli przedsiębiorców i naszych instytucji możemy bardzo ciekawą ofertę dla seniorów przygotować" - powiedział PAP prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki.

Podczas wtorkowej sesji radni przyjęli także uchwałę o powołaniu Gorzowskiej Rady Seniora. Liczące 15 członków gremium będzie ciałem o charakterze doradczym, konsultacyjnym i inicjatywnym. Ma współpracować z samorządem miasta.

Z szacunków, jakie podali w projekcie uchwały o karcie seniora radni klubu PiS wynika, że w Gorzowie Wlkp. żyje blisko 30 tys. seniorów, co stanowi 21 proc. ogólnej liczby mieszkańców.