Gorzów Wlkp.: będą karta seniora i rada seniora

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   29 listopada 2016 14:00


Gorzów Wlkp.: będą karta seniora i rada seniora Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Gorzowska rada miasta przyjęła we wtorek (29 listopada) projekt uchwały ws. programu karta seniora, złożony przez radnych PiS. Karta dla osób 60+ będzie uprawniała do szeregu ulg i zniżek. Radni przyjęli także uchwałę o powołaniu Gorzowskiej Rady Seniora.

- Będzie to system ulg i zniżek, które będą zachęcały do aktywizacji seniorów w naszym mieście. Przewidujemy, że będą to ulgi, które także będą wpisywały się w sektor prywatny - mówił przewodniczący klubu radnych PiS w radzie Gorzowa Wlkp. Paweł Ludniewski, wyjaśniając ideę funkcjonowania karty seniora. 

Zgodnie z przyjętą uchwałą regulamin i zasady programu stworzy prezydent miasta, który ma doświadczenie związane z wprowadzeniem programu karty dużej rodziny.

- Liczymy na to, że włączą się do niej (karty seniora) również podmioty, które realizują swoje zadania w karcie dużej rodziny, mamy też na myśli podmioty wchodzące w skład naszego miasta, instytucje kultury. Miejmy nadzieję, że to przyczyni się do aktywizacji społeczno-gospodarczej naszych najstarszych mieszkańców - powiedział Ludniewski.

- Prowadzimy kartę dużej rodziny i w ramach ulg, które przysługują rodzinom, chcemy poszerzyć ten katalog dla osób starszych. Mamy świadomość, że społeczeństwo się starzeje, jesteśmy coraz starsi. Dlatego trzeba zadbać o seniorów. Myślę, że przy dobrej woli przedsiębiorców i naszych instytucji możemy bardzo ciekawą ofertę dla seniorów przygotować" - powiedział PAP prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki.

Podczas wtorkowej sesji radni przyjęli także uchwałę o powołaniu Gorzowskiej Rady Seniora. Liczące 15 członków gremium będzie ciałem o charakterze doradczym, konsultacyjnym i inicjatywnym. Ma współpracować z samorządem miasta.

Z szacunków, jakie podali w projekcie uchwały o karcie seniora radni klubu PiS wynika, że w Gorzowie Wlkp. żyje blisko 30 tys. seniorów, co stanowi 21 proc. ogólnej liczby mieszkańców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR