II Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie
Autor: DKX/Rynek Seniora   25 maja 2015 14:08

Już po raz drugi prezydent miasta Krakowa przekaże seniorom klucze do miasta. Od 5 do 7 czerwca odbędą się ogólnopolskie Senioralia w Krakowie.

Tegoroczne Senioralia to trzy dni, kiedy seniorzy będą najważniejsi. W programie m.in. wykłady, pokazy tańca, mody, występy artystyczne, korowód wokół rynku.  To druga edycja ogólnopolskiej imprezy.

Senioralia rozpoczną się w piątek, 5 czerwca. Tego dnia m.in. na Placu Szczepańskim zostanie otwarta wystawa „Moja babcia, mój dziadek” i „Twórczość seniorów” a także odbędzie się turniej szachowy. Dodatkowo, w tym dniu seniorzy będą mieli możliwość aktywnie spędzić czas podczas zaplanowanych atrakcji w Hali Sportowej „Sokół” mieszczącej się przy ulicy Piłsudzkiego 27.

6 czerwca w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie odbędzie się II Małopolski Kongres Uniwersytetów Trzeciego Wieku, w trakcie którego prelegenci będą dyskutować na tematy związane z polityką senioralną, współpracą organizacji seniorskich w kraju i za granicą oraz możliwościami jakie niosą za sobą ruchy UTW. Organizatorami kongresu są Stowarzyszenie Manko, Głos Seniora oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Trzeciego dnia Senioraliów, 7 czerwca, o godzinie 11:00, na Placu Szczepańskim nastąpi uroczyste przekazanie seniorom kluczy do miasta przez prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego, a następnie seniorzy przejdą w barwnym korowodzie wokół Rynku Głównego. Przez cały dzień na Placu Szczepańskim trwać będą występy artystyczne grup seniorów. Odbędzie się również pokaz mody seniorów.

7 czerwca od 12:00 do 17:00 w Małopolskiej Szkoły Wyższej im. Dietla mieszczącej się  w Pałacu Spiskim na Rynku Głównym 34 (1 piętro) odbędzie sięDzień Zdrowia Seniora. Goście wydarzenia będą mogli skorzystać z porad medycznych i bezpłatnych badań, a także wysłuchać interesujących wykładów na temat zdrowia i profilaktyki chorób. O godzinie 13:00 Swój wykład zaprezentuje m.in. prof. Jerzy Vetulani.

Organizatorem Senioraliów jest Stowarzyszenie Manko  oraz miasto Kraków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.