II Warszawski Tydzień Seniora na zdjęciach
Autor: Jacek Wykowski, UM Warszawa/Rynek Seniora   25 października 2016 13:35

W ramach II Warszawskiego Tygodnia Seniora na przełomie września i października br. starsi mieszkańcy stolicy mogli uczestniczyć w ponad 130 wydarzeniach. Były to m.in. wycieczki, wykłady, koncerty, aqua aerobik, "szybkie randki" dla seniorów, gimnastyka czy bezpłatne badania. Wiele z tych atrakcji zostało uwiecznionych na zdjęciach, które udostępnił portalowi rynekseniora.pl stołeczny ratusz.

Warszawa aż przez tydzień świętowała Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. W tym roku muzea, kina, teatry, biblioteki publiczne, ośrodki sportu i rekreacji, podmioty prywatne oraz organizacje pozarządowe przygotowały dla seniorów z okazji ich święta specjalną ofertę. Przez cały tydzień można było uczestniczyć w wykładach, warsztatach, projekcjach filmowych, wycieczkach, przedstawieniach, koncertach i wystawach w kilkudziesięciu miejscach w Warszawie.

Warszawski Tydzień Seniora zakończył się 2 października piknikiem w Ogrodzie Saskim. W alejkach parkowych instytucje miejskie, firmy i organizacje pozarządowe prezentowały ofertę skierowaną do seniorów. Podczas dancingu do tańca zachęcała DJ Vika.

Warszawski Tydzień Seniora organizowany jest na przełomie września i października z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Ma za zadanie przede wszystkim promować Warszawę jako miejsce przyjazne seniorom, ale także zwiększyć wiedzę osob starszych na temat oferty różnego typu podmiotów skierowanej do osób w wieku 60+ i pokazać pozytywny wizerunek warszawskiego seniora jako aktywnego i chcącego wciąż uczyć się i rozwijać.

Wszelkie koszty atrakcji w ramach wydarzenia pokrywają podmioty w ramach własnych budżetów. Urząd m.st. Warszawy pełni funkcję koordynatora akcji i zajmuje się promocją .

W 2015 r. w Warszawie mieszkało 463,3 tys. osób powyżej 60 lat - to 26 proc. ogółu mieszkańców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR