Inauguracja Forum Seniorów Województwa Opolskiego

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   15 listopada 2017 09:06


Inauguracja Forum Seniorów Województwa Opolskiego Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Seniorzy nie muszą być ciężarem dla społeczeństwa. Wprost przeciwnie, mogą mu przekazać wiele cennych doświadczeń - podkreślali uczestnicy inauguracyjnego posiedzenia Forum Seniorów Województwa Opolskiego.

Na inauguracji Forum Seniorów Województwa Opolskiego, które odbyło się we wtorek (14 listopada) w Opolu, spotkało się kilkudziesięciu reprezentantów organizacji seniorów z całego regionu. Inicjatorem spotkania było Biuro Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego (BDiPO) opolskiego urzędu marszałkowskiego.

- Zmienia się struktura społeczeństwa. Liczba seniorów w regionie jest coraz większa. Osoby, które czas aktywności zawodowej mają już za sobą, coraz chętniej organizują się w lokalnych stowarzyszeniach i różnego rodzaju grupach. Nie zamierzają być ciężarem dla społeczeństwa, ale nie chcą też z niczego rezygnować. Uczestnicy dzisiejszego spotkania są ambasadorami środowiska senioralnego, a samo forum może być miejscem dyskusji na temat jego potrzeb oraz łącznikiem z władzami różnych szczebli - wyjaśnia Barbara Kamińska, dyrektor BDiPO.

Jedna z uczestniczek spotkania, Ewa Rurynkiewicz, zapewnia że tematów do pracy nie zabraknie. - Swoją aktywność zawodową zakończyłam rok temu. Wcześniej pracowałam w samorządzie wojewódzkim i uczestniczyłam w projektach rozbudowy Uniwersytetu Opolskiego. Nie jest tak, że aktywność seniorów musi ograniczać się do przysłowiowych lekcji tańca towarzyskiego. Patrząc na wszystkie możliwości, jakie stwarzają nam różnego rodzaju programy i fundusze, jest o co powalczyć i jest możliwość udowodnienia, że w momencie przejścia na emeryturę nie trzeba usuwać się w cień życia publicznego. Trzeba działać, póki siły i zdrowie na to pozwalają - powiedziała.

Zdaniem Rurynkiewicz, biorąc pod uwagę fakt działania w grupach senioralnych różnego rodzaju specjalistów, w tym dziennikarzy, warto pomyśleć o samodzielnym wydawnictwie adresowanym do seniorów, którego zawartość może być cenna także dla młodszego pokolenia.

- Z wiekiem nabiera się pokory i dystansu do wielu zjawisk i procesów. Ten dystans, w połączeniu z doświadczeniem życiowym i wiedzą merytoryczną, uzyskaną w ciągu kilkudziesięciu lat pracy, to cenna wiedza dla naszych następców, przekazana nie z chęci zysku, ale z życzliwości - podkreśla Rurynkiewicz.

We wtorek obchodzony był Ogólnopolski Dzień Seniora.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR