Jastrzębie-Zdrój z Ogólnopolską Kartą Seniora

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   23 lutego 2016 09:33


Jastrzębie-Zdrój z Ogólnopolską Kartą Seniora Posiadacze Ogólnopolskiej Karty Seniora będą mogli skorzystać z ulg oferowanych przez 220 podmiotów ogólnopolskich i 14 firm z Jastrzębia-Zdroju. Fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Jastrzębie-Zdrój (Śląskie) przystąpiło do programu Ogólnopolska Karta Seniora. Jest on skierowany do osób 60+ zamieszkałych na terenie całej Polski, które dzięki posiadaniu karty będą mogły skorzystać z promocji przygotowanych przez partnerów programu.

Seniorzy po okazaniu karty będą mogli korzystać z promocji i ofert przygotowanych specjalnie z myślą o nich. Karta obejmuje ofertę 220 podmiotów ogólnopolskich oraz 14 jastrzębskich. Będzie można skorzystać m.in. ze zniżek w uzdrowiskach, sanatoriach, przychodniach, kinach, kawiarniach czy obiektach kulturalnych. Pełna lista podmiotów honorujących kartę dostępna jest na stronie miejskiego urzędu: www.jastrzebie.pl.

Prezydent miasta Anna Hetman liczy, że współpracę podejmą kolejne podmioty gospodarcze.

- Seniorzy są bardzo ważną i rosnącą grupą społeczną, nie można jej lekceważyć. Mam nadzieję, że system ulg umożliwi osobom starszym większy dostęp do imprez organizowanych przez instytucje kultury, sportu i przyczyni się do zaktywizowania tej grupy mieszkańców i do obniżenia kosztów ich życia przez dokonywaniu zakupów i usług na preferencyjnych warunkach - poinformowała prezydent.

Ogólnopolska Karta Seniora jest bezpłatna. Zainteresowana posiadaniem karty osoba będzie musiała mieć przy sobie dowód osobisty oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy dla uczestników programu dostępny w Wydziale Polityki Społecznej i Mieszkaniowej w jastrzębskim urzędzie miasta.

Główne cele, jakie przyświecały wprowadzeniu karty to wzmacnianie aktywności społecznej i poprawa jakości życia osób pow. 60 r.ż., tworzenie oraz rozwijanie systemu ulg i zwolnień umożliwiających zwiększenie dostępności do przygotowanej oferty, a także kształtowanie pozytywnego wizerunku jastrzębskich seniorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.