Jedna trzecia Polaków nie korzysta z internetu. To głównie osoby starsze

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Seniora   27 czerwca 2016 09:47


Jedna trzecia Polaków nie korzysta z internetu. To głównie osoby starsze Tylko jedna czwarta osób w wieku 65+ korzysta z internetu. Fot. Archiwum

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez CBOS młodsi Polacy są obecni w sieci niemal w stu procentach, zaś jedna trzecia społeczeństwa - głównie osoby starsze - w ogóle nie korzysta z internetu. Ponadto wzrost liczby użytkowników internetu w ostatnich latach w zasadzie się zatrzymał.

Wykluczenie cyfrowe dotyka przede wszystkim najstarszych: wśród osób powyżej 54. r.ż. z internetu korzysta mniej niż połowa, a w grupie 65 lat i więcej - jedna czwarta.

Czytaj też: Czego senior szuka w internecie?

Dla porównania w grupie od 18. do 24. r.ż. z internetu regularnie korzystają właściwie wszyscy respondenci CBOS, a w grupie 25-34 - 94 proc. - informuje Rzeczpospolita.

Według CBOS wzrost liczby użytkowników internetu, bardzo dynamiczny w poprzedniej dekadzie, w zasadzie zastopował: w 2002 r. z internetu regularnie korzystało 17 proc. badanych, w 2006 r. - 31 proc., a 2010 r. 51 proc. Potem proces zaczął zdecydowanie spowalniać - w ciągu 5 lat pomiędzy 2011 i 2016 r. wzrost wyniósł już tylko 10 proc. Obecnie wynosi 65 proc., czyli o 1 procent więcej, niż przed rokiem, i o 2 procent więcej, niż w roku 2014.

Do najbardziej popularnych aktywności online należy korzystanie z serwisów społecznościowych (co zadeklarowało 67 proc. użytkowników) oraz usług bankowych (66 proc.).

Badanie "Korzystanie z internetu" przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 5-12 maja 2016 r. na liczącej 1100 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Więcej: www.rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.