Już w sobotę Ogólnopolska Parada Seniorów w Warszawie

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   23 czerwca 2016 13:40


Już w sobotę Ogólnopolska Parada Seniorów w Warszawie Ogólnopolska Parada Seniorów odbęcie się już po raz trzeci. Na zdj. Ogólnopolska Parada Seniorów. Fot. mat. prasowe

25 czerwca 2016 r. osoby starsze wezmą udział w Ogólnopolskiej Paradzie Seniorów, która przejdzie ulicami Warszawy oraz w Pikniku Pokoleń, który odbędzie się na terenie parku przy Zamku Ujazdowskim. W tym roku organizatorzy spodziewają się rekordowej liczby 10 tys. uczestników.

Paradę poprowadzi najstarsza polska DJ-ka, 77-letnia DJ Wika. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Uczestnicy imprezy wyruszą z Placu Konstytucji w Warszawie w samo południe w sobotę 25 czerwca. Natomiast o godz. 13. na terenie Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski rozpocznie się Piknik Pokoleń. W jego programie przewidziano dancing międzypokoleniowy (poprowadzi go DJ Wika), pokazy zawodowych tancerzy oraz koncert Skaldów.

Szczegółowy program parady i pikniku znajduje się TUTAJ.

- Wydarzenie jest barwne i optymistyczne, ale nie infantylne. Uczestnicy chcą zaprezentować swoją różnorodność, twórczość, potencjał społeczny. Chcą pokazać, że potrzebna jest nam spójna polityka senioralna, która poprawi jakość życia obecnych seniorów, ale i pomoże młodszym pokoleniom, gdy te wejdą w szóstą i w kolejne dekady życia - mówi Przemysław Wiśniewski z Fundacji Zaczyn, która jest organizatorem wydarzeń.

Na zadaszonym i klimatyzowanym dziedzińcu budynku Centrum Sztuki Współczesnej odbędą się spotkania i debaty z udziałem Jolanty Kwaśniewskiej, Mariusza Szczygła, Zofii Czerwińskiej, Rafała Betlejewskiego, Heleny Norowicz, Włodzimierza Ziółkowskiego, Barbary Tukendorf, Sylwii Chutnik, Krystyny Sienkiewicz, dr Ewy Woydyłło-Osiatyńskiej, prof. Jana Ślężyńskiego oraz Joanny Klimas.

- Impreza jest otwarta dla osób w każdym wieku, bo to co nas łączy najbardziej, to fakt starzenia się. Wszyscy będziemy seniorami, spędźmy paradę i piknik międzypokoleniowo - mówi DJ Wika.

W parku przed CSW stanie plenerowa restauracja, strefa wypoczynku z leżakami i kocami, a także strefa warsztatów kulinarnych i ruchowych. W programie m.in.: warsztaty ruchowe z Ewą Chodakowską oraz z Erwiną Ryś-Ferens, warsztaty taneczne, gliniarskie, rehabilitacyjne, zajęcia jogi i nordic walking.

W trakcie pikniku będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych badań m. in.: pomiaru ciśnienia, BMI, tkanki tłuszczowej, cukru we krwi oraz możliwości zrobienia spirometrii.

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski podczas imprezy udostępni zwiedzającym wystawy.

Organizatorem Parady Seniorów i Pikniku Pokoleń jest Fundacja Zaczyn, współorganizatorem Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”, a współfinansowanie projektu pochodzi z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 „ASOS 2014-2020” oraz ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

W stolicy mieszka obecnie ponad 1,7 mln osób. Niemal 23 proc. z nich (prawie 400 tys.) to mieszkańcy w wieku poprodukcyjnym (kobiety 60+ i mężczyźni 65+).

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.