
Dzięki Poznańskiej Złotej Karcie seniorzy będą mogli liczyć na zniżki w miejskich instytucjach kulturalnych, sportowych, oświatowych i prywatnych firmach. Karta zacznie obowiązywać za kilka tygodni; do tego czasu miasto czeka na kolejnych partnerów projektu.
Jak tłumaczyła Alicja Wesołowska z biura prasowego Urzędu Miasta Poznania, Poznańska Złota Karta będzie upoważniała poznaniaków, którzy ukończyli 60. rok życia, do zniżek na różne wydarzenia i zajęcia w mieście.
Karta będzie gwarantowała seniorom niższe ceny zarówno na ofertę w instytucjach kulturalnych, sportowych czy oświatowych, jak i prywatnych firm. Poznańscy seniorzy będą mogli odbierać karty dopiero za kilka tygodni. Do tego czasu władze miasta czekają na kolejnych partnerów projektu.
Nabór prywatnych partnerów trwa także w ramach analogicznego programu skierowanego do poznańskich rodzin wielodzietnych - Karty Dużej Rodziny.
Zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski tłumaczył, że "partnerem obu programów może zostać każdy, kto chce wesprzeć poznańskie rodziny i najstarszych mieszkańców naszego miasta poprzez zaoferowanie im specjalnych usług i zniżek".
- Zapraszamy do partnerstwa zarówno instytucje publiczne i niepubliczne, jak i przedsiębiorców. Każdy partner może przystąpić do udziału w programach w dowolnym czasie i na dowolny okres i może sam określić wysokość ulg, zniżek lub świadczeń oferowanych dużym rodzinom i seniorom - podkreślił.
Aby przystąpić do programu Poznańskiej Złotej Karty, lub Karty Dużej Rodziny wystarczy zgłosić dane teleadresowe firmy wraz z numerem NIP i REGON, przedstawić proponowaną ofertę i podać dane osoby do kontaktu. Po uzgodnieniu szczegółów podpisane zostanie porozumienie, a informacja o udziale firmy w programie pojawi się na specjalnej stronie internetowej.
Newsletter
Rynek Seniora: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych