Już za kilka dni Senioriada w ToruniuRynek Seniora - 21 czerwca 2018 11:49


Śpiewy i tańce, kiermasz rękodzieła, a także stoiska edukacyjne i innowacyjne badania profilaktyczne, to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na seniorów w toruńskim Muzeum Etnograficznym, gdzie 24 czerwca (niedziela) odbędzie się Senioriada „Jesteśmy” 2018.

To już VI edycja wydarzenia, które skupia seniorów z Torunia i okolic. Sami seniorzy zaprezentują różne formy aktywności i każdy znajdzie coś dla siebie, bo na uczestników czeka mnóstwo atrakcji.

- Nasza Senioriada z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę seniorów. Chcemy, aby kolejna edycja była jeszcze lepsza od poprzednich. Będziemy gościć wiele zespołów artystycznych, które wystąpią specjalnie dla toruńskiej publiczności. Oprócz tego szykujemy wiele miłych niespodzianek, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy - mówi Krystyna Nowakowska, przewodnicząca Rady Seniorów Miasta Torunia. 

Z danych Urzędu Miasta wynika, że około jedna czwarta mieszkańców Torunia to seniorzy - osoby po 60. roku życia. Spora część z nich stara się aktywnie uczestniczyć w życiu miasta i realizuje się w rozmaitych formach związanych z kulturą, sportem czy innych. Senioriada jest okazją, by zaprezentowały swoje zainteresowania i osiągnięcia. To także dobry moment, aby zintegrować się oraz miło spędzić czas.


Impreza rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do godz. 17:00. Wśród atrakcji znajdą się, m.in. kiermasz rękodzieła i wytworów klubów seniora, stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich i innych organizacji działających na rzecz seniorów, pokaz form aktywności i rekreacji sportowo-zdrowotnej oraz prezentacja twórczości artystycznej. Seniorzy będą mieli również możliwość skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych: gęstości kości, serca, oznaczanie poziomu cukru. Udział jest bezpłatny.

W tym roku organizatorem wydarzenia jest Fundacja Neuca dla Zdrowia we współpracy z Radą Seniora Miasta Torunia oraz Wydziałem Zdrowia i Polityki Społecznej UMT. Impreza dofinansowana jest ze środków Miasta Toruń.