Już za kilka dni Senioriada w Toruniu

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Rynek Seniora   21 czerwca 2018 11:49


Już za kilka dni Senioriada w Toruniu Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Śpiewy i tańce, kiermasz rękodzieła, a także stoiska edukacyjne i innowacyjne badania profilaktyczne, to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na seniorów w toruńskim Muzeum Etnograficznym, gdzie 24 czerwca (niedziela) odbędzie się Senioriada „Jesteśmy” 2018.

To już VI edycja wydarzenia, które skupia seniorów z Torunia i okolic. Sami seniorzy zaprezentują różne formy aktywności i każdy znajdzie coś dla siebie, bo na uczestników czeka mnóstwo atrakcji.

- Nasza Senioriada z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę seniorów. Chcemy, aby kolejna edycja była jeszcze lepsza od poprzednich. Będziemy gościć wiele zespołów artystycznych, które wystąpią specjalnie dla toruńskiej publiczności. Oprócz tego szykujemy wiele miłych niespodzianek, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy - mówi Krystyna Nowakowska, przewodnicząca Rady Seniorów Miasta Torunia. 

Z danych Urzędu Miasta wynika, że około jedna czwarta mieszkańców Torunia to seniorzy - osoby po 60. roku życia. Spora część z nich stara się aktywnie uczestniczyć w życiu miasta i realizuje się w rozmaitych formach związanych z kulturą, sportem czy innych. Senioriada jest okazją, by zaprezentowały swoje zainteresowania i osiągnięcia. To także dobry moment, aby zintegrować się oraz miło spędzić czas.


Impreza rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do godz. 17:00. Wśród atrakcji znajdą się, m.in. kiermasz rękodzieła i wytworów klubów seniora, stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich i innych organizacji działających na rzecz seniorów, pokaz form aktywności i rekreacji sportowo-zdrowotnej oraz prezentacja twórczości artystycznej. Seniorzy będą mieli również możliwość skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych: gęstości kości, serca, oznaczanie poziomu cukru. Udział jest bezpłatny.

W tym roku organizatorem wydarzenia jest Fundacja Neuca dla Zdrowia we współpracy z Radą Seniora Miasta Torunia oraz Wydziałem Zdrowia i Polityki Społecznej UMT. Impreza dofinansowana jest ze środków Miasta Toruń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR