Kandydat PSL: darmowe siłownie dla osób z Warszawską Kartą Seniora

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   25 lipca 2018 09:31


Kandydat PSL: darmowe siłownie dla osób z Warszawską Kartą Seniora Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Darmowe siłownie dla osób z Warszawską Kartą Seniora - to kolejna propozycja kandydata PSL na prezydenta stolicy Jakuba Stefaniaka. Według niego, umożliwi to nie tylko dbanie o zdrowie przez najstarszych warszawiaków, ale też zaktywizuje ich społecznie.

Stefaniak przedstawił swoją propozycję na poniedziałkowej (23 lipca) konferencji prasowej w budynku TKKF "Herkules".

- Sport to zdrowie, ruch to zdrowie. W porozumieniu z władzami klubu "Herkules", ale nie tylko, wychodzimy dzisiaj z konkretną propozycją, którą wpisujemy na listę benefitów Warszawskiej Karty Seniora. Prosta zasada: z kartą warszawskiego seniora osoby powyżej 60. roku życia ćwiczą za darmo - poinformował polityk PSL.

Według niego warszawskie siłownie "mogą dogadać się" z ratuszem oraz "mogą zaprezentować dobrą i rozsądną cenowo ofertę". - Obliczyliśmy, że taki program - gdyby skorzystali z niego wszyscy warszawscy seniorzy - kosztowałby 40 mln zł rocznie. Być może wydaje się, że to jest dużo, ale tak naprawdę to jest tyle ile jednorazowo pan Macierewicz wydał na limuzyny MON-owskie. W skali budżetu Warszawy, który wynosi 17 mld zł, to też nie są jakieś straszne pieniądze - uważa Stefaniak.

Jak zaznaczył, seniorom nie wystarczy dać miejsce do ćwiczeń i sprzęt, ale także trzeba im zagwarantować opiekę doświadczonych trenerów. - Im więcej sportu, tym mniej nakładu na służbę zdrowia. Jeśli w przyszłości mamy mówić o kompleksowej reformie służby zdrowia, to taki punkt powinien się znaleźć również w tej reformie - dodał kandydat na prezydenta. Ocenił, że Warszawa powinna być "papierkiem lakmusowym" i brać udział w pilotażach takich programów.

- Często seniorzy są wykluczeni społecznie, siedzą w czterech ścianach, nie mają motywacji do tego, żeby wyjść z domu, być wśród ludzi - zauważył. - Siłownia to jest miejsce, gdzie spotyka się ludzi oraz dba się o zdrowie - zaznaczył.

Senior Bogdan Filipek, który trenuje w klubie "Herkules" podkreślił, że popiera inicjatywę Stefaniaka. - Ta inicjatywa pobudziłaby starszych ludzi do działania. Widzę to na swoim przykładzie - mimo prawie 80 lat jakoś człowiek się jeszcze trzyma - wskazał. Filipek zwrócił również uwagę, że "młodsi ludzie, gdy widzą, że ktoś jest wysportowany, inaczej do niego podchodzą".

Warszawska Karta Seniora miałaby być wydawana w systemie rocznym na 10 lat; byłaby wydawana jako dokument tożsamości ze zdjęciem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR