Kandydat PSL rozpoczyna spotkania z warszawskimi senioramiPAP/Rynek Zdrowia - 11 lipca 2018 09:11


Kandydat na prezydenta Warszawy PSL Jakub Stefaniak rozpoczyna w środę (11 lipca) na warszawskim Bródnie spotkania z seniorami; głównym tematem rozmów będzie projekt "Emerytura bez podatku". Według Stefaniaka sformalizowany już jest Komitet Obywatelski ws. tego projektu.

W niedzielę uruchomiona została strona internetowa www.jakawawa.pl., za pośrednictwem której warszawiacy mogą zgłaszać swoje pomysły na to, jaka ma być stolica.

Stefaniak w rozmowie z PAP podkreślił, że w ciągu kilku dni od uruchomienia strony internetowej przyszło kilkadziesiąt maili z konkretnymi prośbami, wnioskami i sugestiami. - To oznacza, że mieszkańcy Warszawy potrzebują spotkań, potrzebują rozmowy i chcą aktywnie uczestniczyć w tworzeniu przepisów na poziomie centralnym, ale także lokalnym - powiedział kandydat PSL.

Poinformował, że rozpoczyna kolejną inicjatywę, czyli spotkania z warszawskimi seniorami; pierwsze takie spotkanie - z mieszkańcami Bródna - odbędzie się w środę o godz. 17.30.

Stefaniak zapowiedział, że rozmowa będzie dotyczyć projektu "Emerytura bez podatku", który budzi powszechne zainteresowanie i ma duże poparcie. - Dostaliśmy już oficjalnie informację od marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, że możemy rozpocząć zbiórkę podpisów pod projektem, bo został sformalizowany Komitet Obywatelski ws. projektu - dodał.

Projekt "Emerytura bez podatku" autorstwa posłów PSL zakłada, że emeryci i renciści po wejściu w życie ustawy otrzymaliby "na rękę" świadczenia w wysokości kwoty brutto, czyli bez pomniejszania ich o podatek dochodowy od osób fizycznych oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne. Według wyliczeń szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, dzięki takiemu zabiegowi emeryci i renciści zyskaliby ok 20 proc. wartości świadczenia

Stefaniak dodał, że oprócz rozmowy na temat projektu przewidziana jest również dyskusja na temat takich propozycji jak Warszawska Karta Seniora. "Pomysł, który tak podoba się innym kandydatom na prezydenta Warszawy, że niektórzy próbowali sobie go przywłaszczyć, mówię o kandydacie Zjednoczonej Prawicy Patryku Jakim, który tydzień po nas ogłosił również to, że chce taką kartę stworzyć" - zaznaczył polityk.

Zapowiedział też, że w najbliższych tygodniach będzie więcej takich spotkań m.in. z mieszkańcami Mokotowa i Wilanowa.