Karta Seniora w ramach polityki senioralnej Opola

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   05 maja 2016 16:23


Karta Seniora w ramach polityki senioralnej Opola Władze Opola poinformowały, że od nowego roku chcą wprowadzić tzw. Kartę Seniora dla mieszkańców Opola w wieku 65 i więcej. Na zdj. Opole Fot. Kuba Bożanowski/Flickr.com (CC BY 2.0)

Władze Opola w ramach polityki senioralnej wprowadzają dającą zniżki Kartę Seniora.

Władze Opola poinformowały, że od nowego roku chcą wprowadzić tzw. Kartę Seniora dla mieszkańców Opola w wieku 65 i więcej lat. Jak powiedział prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski w maju jej wprowadzeniem i zasadami, na jakich karta ma działać, ma zająć się opolska rada miasta.

Wiceprezydent Mirosław Pietrucha dodał, że - tak jak funkcjonująca już Karta Opolskiej Rodziny - Karta Seniora będzie plastikowa i ma uprawniać do zniżek, m.in. do miejskich instytucji i obiektów sportowych. Miasto chce też w najbliższych miesiącach pozyskać partnerów opolskiej Karty Seniora - przedsiębiorców, którzy także będą gotowi oferować zniżki czy ulgi posiadaczom tej karty.

Zdaniem władz Opola w mieście może być ok. 30 tys. osób, które będą mieć uprawnienia do korzystania z Karty Seniora.

Na konferencji opowiedziano także o innych inicjatywach podejmowanych na rzecz seniorów w Opolu. Np. o XVIII Opolskich Dniach Seniora, które odbędą się od 11 do 13 maja. W ramach tego wydarzenia planowany jest np. wielki bal dla 500 seniorów w jednej z opolskich restauracji; korowód seniorów z udziałem Bractwa Tradycji Joanickich; wielka majówka; występy artystyczne czy spacer po ciekawych zakątkach Opola.

Natomiast w czerwcu ma zostać uruchomiony Opolski Telefon Życzliwości dla seniorów, obsługiwany przez - jak podano - wielopokoleniową grupę 23 wolontariuszy. Koordynatorka ds. polityki senioralnej miasta Opola Iwona Niedojadło poinformowała, że w ramach Opolskiego Telefonu Życzliwości seniorzy z Opola będą mogli zadzwonić na "pogaduszki z życzliwą osobą", ale też w miarę możliwości oni lub ich bliscy - uzyskać informacje dot. tego, jak np. rozwiązać problem związany np. z opieką nad osobą starszą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.