Katarzyna Łaniewska, w serialu "Plebania" gospodyni proboszcza, kończy dziś 85 lat

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   20 czerwca 2018 16:03


Katarzyna Łaniewska, w serialu "Plebania" gospodyni proboszcza, kończy dziś 85 lat Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Z okazji jubileuszu urodzin proszę przyjąć serdeczne gratulacje oraz życzenia jak najlepszego zdrowia; z uznaniem pragnę wspomnieć o pani zasługach dla polskiej kultury - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do Katarzyny Łaniewskiej. Aktorka obchodzi w środę (20 czerwca) 85. urodziny.

"Pani drogę artystyczną charakteryzuje różnorodność kreacji, które zyskały uznanie kilku pokoleń Polaków. Pani role kostiumowe, dramatyczne i komediowe są świadectwem wybitnego warsztatu oraz aktorskiego kunsztu. W sposób mistrzowski posługuje się pani słowem, budując postacie pełne głębi, autentyzmu i wewnętrznej dynamiki. Wielokrotnie mogliśmy podziwiać bogactwo pani aktorskich interpretacji prezentowanych na dużym ekranie. Wszyscy mamy też w pamięci wspaniałe dokonania w spektaklach Teatru Telewizji czy role w serialach, poprzez które przekazała nam pani wiele życiowej mądrości" - napisał prezydent w liście.

Duda podziękował także za jej zaangażowanie w podziemną działalność wydawniczą w okresie stanu wojennego, a zwłaszcza - jak podkreślił - "za współorganizowanie poruszających koncertów patriotycznych, które w trudnych latach 80. ubiegłego wieku przynosiły nadzieję na lepsze jutro".

"Wyróżniająca panią odwaga w wypowiadaniu własnych poglądów, wsparta aktywną, oddaną postawą, stanowi niezmienne źródło pani niezależności. Chęć niesienia pomocy innym ludziom objawia się również w pani działalności społecznej, którą z wielkim szacunkiem postrzegam jako ważne dopełnienie pani pracy artystycznej" - napisał prezydent.

Katarzyna Łaniewska (1933) jest polską aktorką teatralną i filmową, znaną m.in. z serialu "Plebania", wystąpiła także w serialach "Czterdziestolatek" i "Gruby".

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR