Katowice: dotacja na warsztaty żeglarskie dla seniorów w różnych dzielnicach

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   30 stycznia 2019 10:14


Katowice: dotacja na warsztaty żeglarskie dla seniorów w różnych dzielnicach Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Milionem złotych katowicki samorząd wesprze w tym roku realizację ponad 90 pomysłów i działań zgłoszonych przez mieszkańców w ramach tzw. inicjatywy lokalnej. W siódmej edycji tego przedsięwzięcia spłynęła rekordowa liczba 170 wniosków, zrealizowane przy dotacji miasta mają zostać 93.

Inicjatywa lokalna to istniejąca od 2013 r. jedna z form współpracy miasta z mieszkańcami - w celu wspólnego realizowania zadań publicznych. W poprzednich latach lokalny samorząd wspierał podobną kwotą miliona złotych zwykle po około 50-70 pomysłów.

Jak podał w poniedziałek (28 stycznia) Urząd Miasta w Katowicach, siódma edycja inicjatywy lokalnej okazała się rekordowa pod względem liczby zgłoszonych pomysłów i liczby wniosków pozytywnie zweryfikowanych. Szansę na realizację mają 93 inicjatywy mieszkańców (o łącznej wartości 1 mln zł), wybrane spośród 170 pomysłów o wartości niemal 4,3 mln zł.

"Wybrano te, które spełniały warunki formalne i najlepiej wpisywały się w strategie miejskie w różnych obszarach czy też realizowane aktualnie programy. (…) Po przedstawieniu rekomendacji przez komisję ds. inicjatyw lokalnych, prezydent (Katowic Marcin Krupa - PAP) zatwierdził do realizacji 93 inicjatywy na kwotę 1 mln zł zaplanowaną w rezerwie celowej" - przekazali w poniedziałek pracownicy wydziału komunikacji społecznej katowickiego magistratu.

Wśród zatwierdzonych wniosków największa jednostkowa dotacja - 140 tys. zł - ma trafić na warsztaty żeglarskie dla seniorów "Senior na Morawskiej Fali". Projekt o wartości 150 tys. zł zakłada organizację co najmniej 20 warsztatów żeglarskich w różnych dzielnicach, w których ma uczestniczyć po 20 seniorów. Wniosek zakłada zakup sprzętu - jachtu kabinowego i przyczepy podłodziowej. Wkład pomysłodawców to inny sprzęt wodny i 1,2 tys. godzin pracy społecznej.

Nabory wniosków dotyczących katowickich inicjatyw lokalnych na kolejny rok odbywają się jesienią i trwają po kilka tygodni. Wnioski mogą składać mieszkańcy miasta bezpośrednio lub za pośrednictwem organizacji pozarządowych, mających siedzibę w Katowicach. Wnioskodawcy muszą określić swój udział w realizacji pomysłu. Może to być wkład finansowy lub praca społeczna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR