Katowice: uniwersytet będzie integrował pokolenia

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Seniora   20 stycznia 2016 10:43


Katowice: uniwersytet będzie integrował pokolenia Analiza składu ciała dla osób starszych i symulator starości dla młodzieży to tylko niektóre atrakcje Dnia Babci i Dziadka na ŚUM w Katowicach. Fot. Todd Kulesza/Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach 21 stycznia 2016 r. organizuje spotkanie międzypokoleniowe. Seniorzy będą mogli przeprowadzić analizę składu ciała i skorzystać z porad internisty i dermatologa, zaś dla młodzieży uniwersytet udostępni m.in. „skafander starości”.

Dzień Babci i Dziadka na ŚUM będzie organizowany 21 stycznia od godz. 11 w Katedrze Pielęgniarstwa, Zakład Propedeutyki Pielęgniarstwa, przy ul. Francuskiej w Katowicach.

Seniorzy będą mogli skorzystać z podstawowych badań profilaktycznych: pomiaru ciśnienia i analizy składu ciała. Analiza obejmie określenie wieku metabolicznego, pomiar masy ciała oraz określenie procentowego poziom tłuszczu, tkanki tłuszczowej, mięśniowej i zawartości wody w organizmie. Osoby starsze będą mogły również skorzystać z porad internisty i dermatologa. Przygotowano także wykłady m.in. na temat tarczycy, medycyny estetycznej oraz cykl porad, jak chronić się przed oszustwami metodą „ na wnuczka”.

Młodzi uczestnicy spotkania będą mogli założyć specjalny "skafander starości", który składa się z elementów imitujących najczęstsze dolegliwości pojawiające się w starszym wieku - specjalnych okularów ograniczających widzenie i zatyczek przytępiających słuch. Z myślą o młodzieży przygotowano też specjalną ścieżkę edukacyjną, w ramach której będą mogli nauczyć się podstaw opieki nad osobą starszą i obłożnie chorą oraz podstaw rehabilitacji ruchowej.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.