Katowice: uruchomiono specjalną infolinię dla seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   11 marca 2016 10:09


Katowice: uruchomiono specjalną infolinię dla seniorów Dzięki akcji "Bursztynowy telefon" katowiccy seniorzy będą mieli dostęp do darmowych porad telefonicznych udzielanych przez geriatrę, psychologa, rehabilitanta i pielęgniarkę. Fot. Karolina Kabat/Flickr.com (CC BY-ND 2.0)

Dla mieszkańców Katowic po 60. r.ż. ruszyły bezpłatne porady telefoniczne z dziedziny opieki medycznej, psychologicznej i rehabilitacyjnej - poinformował katowicki urząd miasta. Organizatorem programu "Bursztynowy telefon" jest miasto oraz Fundacja „Pamięć i Pomoc" im. dr. Edmunda Gryglewicza.

Głównym celem Programu jest edukacja prozdrowotna w zakresie eliminacji wystąpienia zespołów geriatrycznych (alienacja społeczna, hipokineza, depresja, osamotnienie, zależność, upadki, przedwczesny zgon) oraz pomoc w rozwiązaniu już istniejących problemów zdrowotnych, psychospołecznych oraz socjalnych osób starszych.

Wsparcie realizowane jest poprzez udzielanie bezpłatnych porad drogą telefoniczną lub organizację bezpośrednich spotkań z wybranymi specjalistami w zakresie geriatrii, rehabilitacji, psychologii oraz opieki pielęgniarskiej. Program realizuje Szpital Geriatryczny im. Jana Pawła II w Katowicach.

W celu skorzystania z konsultacji należy zadzwonić pod numer 509 023 394. Od poniedziałku do piątku w godz. 8-10 na linii dyżuruje koordynator udzielający informacji ogólnych i umawiający dzwoniących na porady.

Specjaliści dostępni są 4 dni w tygodniu w godz 14-15: pielęgniarka w poniedziałki, we wtorki lekarz geriatra, w środy dyżuruje psycholog, zaś w czwartek rehabilitant.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.