Kielce mają swoją kartę seniora

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   12 czerwca 2018 11:55


Kielce mają swoją kartę seniora Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zniżki na bilety komunikacji miejskiej, usługi medyczne lub remontowe oraz rabaty na zakupy dla osób powyżej 60. roku życia zakłada Kielecka Karta Seniora. Dokument jest bezpłatni, a odebrać go można w klubach seniora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Przedsięwzięcie zainaugurował prezydent Wojciech Lubawski, który rozdał seniorom kilkadziesiąt kart.

Kielecka Karta Seniora ma być formą dodatkowego wsparcia dla seniorów w dostępie do różnych form życia społecznego, prozdrowotnego i gospodarczego poprzez ofertę specjalnych ulg, usług i szczególnych uprawnień, jakie przygotowali partnerzy - kilkadziesiąt firm i instytucji.

- Mam nadzieję, że dzisiaj to jest dopiero początek, ta lista jest listą startową i będziemy się do tego dopisywać - powiedział Lubawski.

Zaznaczył, że w Kielcach mieszka ponad 60 tys. osób powyżej 60. roku życia, co oznacza, że "stajemy się coraz bardziej dojrzalszym społeczeństwem". - Musimy przyjąć to wyzwanie, bo bycie starszym nie oznacza odejścia na emeryturę i zamknięcie się u siebie w domu, bo to jest najgorsze rozwiązanie z możliwych - podkreślił prezydent miasta.

Dodał, że ogólnopolska oferta karty seniora wpisuje się idealnie w potrzeby miasta i zostało to szeroko skonsultowane ze środowiskiem osób starszych, klubami seniora i uniwersytetami Trzeciego Wieku.

Seniorzy będą mogli m.in. liczyć na 50-procentową zniżkę przy zakupie biletów komunikacji miejskiej. - Nasza karta jest dedykowana dla mieszkańców Kielc i wydawana przez MOPR. Wraz z dokumentem tożsamości będzie upoważniała do przejazdu ulgowego autobusami komunikacji miejskiej, po osiągnięciu 60. roku życia - powiedział PAP dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach Marian Sosnowski.

Dodał, że ze zniżek seniorzy korzystać będą mogli już niebawem, kiedy uprawomocni się modyfikacja uchwały, którą na ostatniej sesji podjęli kieleccy radni.

Pomysł wprowadzenia karty pochwalił w rozmowie z PAP przewodniczący Kieleckiej Rady Seniorów Andrzej Ordysiński. Zaznaczył, że dużą jej zaletą jest to, iż będzie ważna także w innych miastach, które wprowadziły u siebie takie rozwiązanie.

- Wszystkie miasta powinny mieć takie karty, ponieważ wyjeżdżamy do Buska-Zdroju, do Kołobrzegu i już tę kartę możemy wykorzystać na imprezę kulturalną lub sportową - podkreślił.

- Uważam, że karta seniora da obopólne korzyści, zarówno dla zakładów czy innych przedsiębiorstw, jak i dla seniorów. Te emerytury nie są wysokie, dlatego każda zniżka, czy to będzie na polary, u kosmetyczki, to uważam, że będzie korzystna dla osób starszych - mówiła jedna z kieleckich seniorek Halina Zasuń.

Przedsięwzięcie ma charakter otwarty i mogą dołączać do niego kolejni partnerzy, którzy zaoferują udogodnienia dla osób po sześćdziesiątce.

Informacje o zasadach funkcjonowania Kieleckiej Karty Seniora są dostępne na stronie internetowej urzędu miasta.

Poza Kielcami karty seniora ma 90 miast, m.in. Szczecin, Katowice, Bytom, Płock, Nowy Sącz, Gliwice, Łódź i Zielona Góra.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR