Klub Kukiz'15 już bez Zwiercan i Morawieckiego

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   14 kwietnia 2016 15:25


Klub Kukiz'15 już bez Zwiercan i Morawieckiego Posłanka Małgorzata Zwiercan, szefowa Komisji Polityki Senioralnej, 14 kwietnia 2016 r. została wykluczona z klubu Kukiz'15. Fot. zwiercan.pl

Posłanka Małgorzata Zwiercan (przewodnicząca Komisji Polityki Senioralnej) została wykluczona z klubu Kukiz'15, a Kornel Morawiecki sam z niego wystąpił. Podjęto też uchwałę-apel o zrzeczenie się przez panią poseł mandatu posła RP - poinformował 14 kwietnia 2016 r. rzecznik klubu Jakub Kulesza. 

Decyzje mają związek z sejmowym głosowaniem 14 kwietnia 2016 r. ws. sędziego TK, w którym Zwiercan zagłosowała za Morawieckiego.

- Podjęto uchwałę o wykluczeniu pani poseł Zwiercan z członkostwa w klubie oraz uchwałę-apel o zrzeczenie się przez panią poseł mandatu posła RP. Poseł Kornel Morawiecki dobrowolnie zrzekł się członkostwa z klubie Kukiz'15 w związku z wnioskiem o zawieszenie go w prawach członka klubu do czasu wyjaśnienia okoliczności głosowania - powiedział Kulesza dziennikarzom po posiedzeniu swego klubu.

Jednocześnie - zapowiedział - prezydium klubu Kukiz'15 złoży wniosek o "wykluczenie" Morawieckiego z Komisji Etyki Poselskiej.

W głosowaniu nad wyborem prof. Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego TK Zwiercan zagłosowała również w imieniu Morawieckiego. Sam Morawiecki przyznał, że ją o to poprosił.

Czytaj więcej: Sejm: szefowa Komisji Polityki Senioralnej zagłosowała również za kolegę

Posłanka Małgorzata Zwiercan i poseł Kornel Morawiecki deklarowali po incydencie, że nie rozważają złożenia mandatu poselskiego. 

Zwiercan powiedziała dziennikarzom (14 kwietnia 2016 r.) po posiedzeniu klubu Kukiz'15, że żałuje tego, co zrobiła. - Popełniłam błąd, nie wiedziałem, że to jest niezgodne z prawem - podkreśliła posłanka Kukiz'15. Morawiecki natomiast stwierdził, że posłanka Zwiercan się pomyliła. - Rozumiem, że to jest niezgodne z prawem, ale zgodne z moją wolą - zaznaczył Morawiecki.

Klub zebrał się po czwartkowym głosowaniu w Sejmie nad wyborem sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Przed posiedzeniem klubu jego szef Paweł Kukiz mówił, że sytuacja dotycząca głosowania posłanki Zwiercan jest wyjaśniana. - Jeśli rzeczywiście tak było, to powinna złożyć mandat - powiedział dziennikarzom Kukiz.

Wcześniej w czwartek poseł Zwiercan pytana przez dziennikarzy TVN, czy głosowała "na dwie ręce", odpowiedziała: - Z tego względu, że Kornel się źle poczuł i rozmawialiśmy wcześniej, tak się stało.

Sam Morawiecki pytany o tę sprawę powiedział: - Poprosiłem panią poseł, że muszę wyjść i żeby zagłosowała za mnie. Na uwagę, że takie działanie jest niedozwolone, odpowiedział: - Ja rozumiem, ale ja prosiłem. Dopytywany, czy uważa, że nic specjalnego się nie stało poseł Kukiz'15 odpowiedział: - Uważam, że nic wielkiego się nie stało. Większość sejmowa zagłosowała. Morawiecki stwierdził ponadto, że rozumie, jakiego rodzaju jest to głosowanie. - Tym niemniej uważam, że jak upoważniam kogoś do głosowania jest w porządku, w sensie moralnym - tłumaczył poseł Kukiz'15.

Sejm wybrał 14 kwietnia 2016 r. zgłoszonego przez PiS prof. Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego TK w miejsce kończącego kadencję prof. Mirosława Granata.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.