Kochan: rząd przejął pomysł 13. emerytury zgłoszony jesienią 2017 r. przez szefa POPAP/Rynek Seniora - 04 kwietnia 2019 10:28


Jaki jest prawdziwy cel świadczenia "Emerytura plus" - jednorazowe pieniądze w maju wpłynął na konto, w maju są eurowybory, to obnaża cynizm rządzących - oceniła w środę (3 kwietnia) Magdalena Kochan (PO-KO). Poprzemy ten projekt, bo te pieniądze emerytom i rencistom się należą - oświadczyła.

W środę w Sejmie rozpoczęło się pierwsze czytanie ustawy o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 r.

Kochan w wystąpieniu zwróciła się do premiera Mateusza Morawieckiego. "Jak można odebrać jednorazowe świadczenie? Jak pan może zapowiadać z tej mównicy, że Koalicja Obywatelska zabierze to świadczenie, które jest wypłacane jednorazowo. Jak pan może to mówić, nie wstyd panu?" - pytała.

- Przejęliście nieumiejętnie pomysł "trzynastej" emerytury, który zgłosił w Łodzi jesienią 2017 r. Grzegorz Schetyna. Szkoda, że go nie przejmujecie w sposób umiejętny, bo on służył aktywizacji osób 60 plus, aktywacji osób, które mają doświadczenie, kompetencje i umiejętności - mówiła Kochan.

- Jaki jest prawdziwy cel tego świadczenia - jednorazowe pieniądze w maju wpłyną na konto, w maju są eurowybory. Pytanie jest retoryczne, odpowiedź jest bardzo prosta, tyle że obnaża cynizm rządzących i obraz inteligencje wyborców - podkreśliła posłanka PO-KO.

Mimo to - jak dodała - PO-KO poprze ten projekt, bo "te pieniądze naszym emerytom i rencistom po prostu się należą".

Karolina Kropiwiec (PAP)