Kolejna edycja publikacji "Życie Seniora" - z patronatem Rynku Seniora

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Rynek Seniora   17 marca 2016 11:55


Kolejna edycja publikacji "Życie Seniora" - z patronatem Rynku Seniora Projekt "Życie Seniora" porusza tematy związane z funkcjonowaniem osób starszych w społeczeństwie. Fot. Medical Media Solutions

Już 17 marca br. wraz Dziennikiem Metrocafe wydawnictwo Medical Media Solutions przygotowało kolejną edycję publikacji „Życie Seniora”. Portal Rynek Seniora został po raz kolejny partnerem medialnym tytułu.

Projekt porusza tematy związane z funkcjonowaniem osób starszych w społeczeństwie. Mówi o kondycji społecznej i zdrowotnej polskich Seniorów Kampania skierowana jest do czytelników i jej realizacja oparta jest na hasłach:

·  Akceptuj siebie i swój wiek
·  Monitoruj swoje zdrowie
·  Dbaj o profilaktykę
·  Nie zapominaj o aktywności fizycznej
· Rozwijaj swoje pasje
· Korzystaj z życia

Publikację otwiera wypowiedź prof. dr hab. Piotra Błędowskiego - Dyrektora Insytutu Gospodarstwa Społecznego w SGH w Warszawie, wiceprzewodniczącego Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego, którego ocenił kondycję polskiego seniora.

Kolejnym wywiadem kampanii jest rozmowa z Jurkiem Owsiakiem. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy właśnie ogłosiła podsumowanie 24. Finału. Zebrano ponad 72 mln 696 tys. 501 zł dla pediatrii ale i dla seniorów. Twarzą okładki została Wirginia Szmyt, znana jako DJ Wika. Ostatnio ukazała się jej biografia: „DJ Wika. Jest moc!”, w której po raz kolejny udaje się jej łączyć́ pokolenia i zarażać́ pozytywną energią.

„Nietrzymaniu moczu można zaradzić” to zapowiedź artykułu na temat wstydliwego problemu, z którym muszą mierzyć się seniorzy. Tymczasem jego skala wymaga interwencji, która pozytywnie wpływa na dalsze prowadzenie aktywnego i normalnego życia.

Prof. dr hab. med. Ewa Jassem z Katedry Pneumonologii i Alergologii - Gdański Uniwersytet Medyczny, wzbogaciła projekt swoim eksperckim głosem w temacie POChP i roli edukacji w diagnostyce i leczeniu tej przewlekłej choroby.

Godny polecenia jest również materiał dotyczący leczenia dietetycznego i kontroli cholesterolu w kontekście chorób układu krążenia, które od wielu lat stanowią̨ główny problem zdrowotny zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Na łamach publikacji „Życie Seniora” znajduje się też artykuł o potrzebie monitorowania zdrowia seniora-diabetyka i przestrzeganiu zasad samokontroli.

Dla czytelników portalu przedstawiamy wersję online kampanii:

Zycie_seniora_marzec

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.