Kolejna gmina wprowadza tzw. koperty życia

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   23 maja 2016 09:59


Kolejna gmina wprowadza tzw. koperty życia W gminie Sitkówka-Nowiny rozprowadzonych zostanie trzy tysięce "Kopert Życia". Fot. UG Sitkówka-Nowiny

Starsi mieszkańcy gminy Sitkówka-Nowiny (Świętokrzyskie) otrzymają „Koperty Życia”, które pomogą ratownikom medycznym w szybkiej i skutecznej interwencji.

- Urząd Gminy Sitkówka-Nowiny przygotował trzy tysiące naklejek na lodówki informujących o tym, że w środku znajduje się "Koperta Życia". Serdecznie zachęcamy naszych seniorów, żeby przyłączyli się do akcji - mówił na konferencji wójt gminy Sitkówka Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz.

Wyjaśniał, że koperty życia już można bezpłatnie odbierać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej i w Samorządowym Zakładzie Podstawowej Opieki Zdrowotnej Sitkówka-Nowiny. Obie jednostki znajdują się przy ul. Białe Zagłębie.

- Lekarze w przychodni będą pomagać w wypełnianiu ankiety, a tym pacjentom, którzy jeszcze nie otrzymali kopert, zostaną wręczone przy okazji wizyty w SZPOZ - zapewnił Jacek Chudzicki, dyrektor SZPOZ w Nowinach.

Pomysłodawcą projektu jest Marcin Wojcieszyński, radny gminy i ratownik medyczny.

Co wchodzi w skład pakietu?
Każdy zainteresowany otrzyma: plastikową kopertę, kartę informacyjną do wypełnienia i dwie okrągłe naklejki. Następnie powinien wypełnić kartę, włożyć ją do koperty, którą potem umieszcza w lodówce, a na jej drzwiach oraz na wewnętrznej stronie drzwi wejściowych przykleja drugą naklejkę.

W „Kopercie Życia” powinny się znaleźć wszystkie te dane, które mogą być potrzebne ratownikom medycznym na wypadek konieczności udzielenia pomocy medycznej: informacje o przebytych chorobach, uczuleniach, rodzajach przyjmowanych leków. Sama koperta powinna się znajdować w lodówce. Dlaczego akurat tam? Ponieważ to urządzenie, które jest w prawie każdym domu i najłatwiej je ratownikom zlokalizować. W przypadku schowania koperty na przykład do szafki lub szuflady, znacznie trudniej będzie ją odnaleźć.

- Rozmawiałam na temat „Kopert Życia” z ratownikami medycznymi i wszyscy przyznali, że takie rozwiązania zdecydowanie pomogą im w pracy, w której często liczy się każda minuta - podkreślała Urszula Telicka, kierownik działu organizacyjnego ze Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach.

Z pomysłu zadowoleni są także seniorzy. - [...] to strzał w dziesiątkę - mówili podczas konferencji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.