Komisja Europejska premiuje działania na rzecz seniorów
Autor: KR/Rynek Zdrowia   14 listopada 2014 09:41

W nowej unijnej perspektywie finansowej działania na rzecz seniorów będą jeszcze bardziej premiowane - powiedziała marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak, otwierając II Forum Uniwersytetów Trzeciego Wieku, które w dniach 12-15 listopada odbywa się w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie.

Marszałek Elżbieta Polak podkreśliła, że z wielką chęcią wspiera wszelkie działania uniwersytetów trzeciego wieku, bo w wielu kwestiach wyręczają samorządy i robią to znacznie lepiej.

- Od wielu lat realizujemy strategię w zakresie polityki społecznej. Musimy sprostać problemom starzejącego się społeczeństwa. Receptą na długie, pogodne i szczęśliwe życie jest aktywność - podkreśliła marszałek.

Dodała też, że urząd marszałkowski kończy właśnie negocjacje nowej perspektywy finansowej. W latach 2014-2020 do regionu lubuskiego ma trafić znacznie więcej środków unijnych niż w obecnej perspektywie. - Komisja Europejska chce, by działania dla seniorów znalazły się w zapisach programów regionalnych. Zapewniam, że na politykę senioralną pieniądze na pewno będą - mówiła marszałek.

II Lubuskie Forum Uniwersytetów Trzeciego Wieku zgromadziło seniorów z całego regionu. W programie znalazły się wykłady, dyskusje na tematy zdrowotne, społeczne, a także zajęcia fizyczne w grupach. Organizatorem, a zarazem gospodarzem spotkania jest Zielonogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Adresatami forum są liderzy 25 uniwersytetów trzeciego wieku z województwa lubuskiego. Odbywa się pod hasłem "Lubuska marka - zdrowie i relaks seniorów”. Jego celem jest integracja środowisk UTW z województwa lubuskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.