Koncerty, warsztaty i konferencje na targach senioralnych w Poznaniu

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   21 kwietnia 2016 09:52


Koncerty, warsztaty i konferencje na targach senioralnych w Poznaniu VII edycja spotkań targowych w Poznaniu, odbywających się wcześniej pod nazwą "Aktywni 50+", zakończy się w sobotę (23 kwietnia). Fot. Shutterstock

Koncerty i warsztaty m.in. z fitness latino i rękodzieła złożą się na rozpoczynające się w piątek (22 kwietnia) w Poznaniu targi „Viva Seniorzy!”. Gwiazdą tej edycji będzie DJ Michał Fogg, prawnuk legendarnego Mieczysława Fogga, który poprowadzi dancing łączący pokolenia.

- Starość jest przede wszystkim różnorodna i to też pokazuje, że wszystkie stereotypy w odniesieniu do seniorów trzeba odłożyć gdzieś na bok - podkreśla Maria Sitarska z Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu.

Jak mówi, należy pamiętać, że wśród współczesnych seniorów są zarówno osoby, które dopiero co przeszły na emeryturę, jak i takie, które mają 80., czy nawet 90 lat - i każda z tych osób jest zupełnie inna, każda ma swoje indywidualne potrzeby. I oczywiście zainteresowania.

Sitarska podkreśla, że właśnie ze względu na różnorodność seniorów, także program spotkań targowych oferować będzie bardzo różnorodne formy aktywności. 

W ramach targów zaplanowano m.in. koncerty, w tym zespołu Dixie Company, Mai i Andrzeja Sikorowskich czy koncert w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego. Największą gwiazdą tegorocznej edycji spotkań będzie natomiast dj Michał Fogg, prawnuk legendarnego Mieczysława Fogga, który w ramach wydarzenia poprowadzi dancing łączący pokolenia.

Poza programem kulturalnym zaplanowano także szereg warsztatów, w tym fitness latino, chińskie ćwiczenia zdrowotne Taoistycznego Tai Chi, tańce latynoamerykańskie, ćwiczenia z elementami tańca brzucha czy szkolenie z prawidłowej techniki marszu Nordic Walking.

Odbędą się także m.in. warsztaty rękodzieła, warsztaty z języka angielskiego z rozmówkami niezbędnymi w trakcie podróży oraz spotkania i wykłady, także o tematyce rehabilitacyjnej.

Jednym z elementów wydarzenia będzie także konferencja "Senior - to nie ja? Czy jesteśmy przygotowani na starzenie się społeczeństwa". W ramach dyskusji o kierunkach rozwoju mieszkalnictwa w kontekście starzenia się społeczeństwa i działań samorządów na rzecz poprawy jakości życia seniorów - dyskutować będą prelegenci z całego kraju, w tym zastępca prezydenta Poznania Arkadiusz Stasica.

VII edycja spotkań targowych, odbywających się wcześniej pod nazwą "Aktywni 50+", zakończy się w sobotę. Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem prezydenta Miasta Poznania, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.