Konkurs ASOS: ministerstwo podaje przykłady dofinansowanych projektów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   13 grudnia 2016 15:52


Konkurs ASOS: ministerstwo podaje przykłady dofinansowanych projektów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na początku grudnia 2016 r. ruszyła kolejna edycja konkursu ASOS. Dofinansowane w jego ramach zadania będą realizowane na podstawie umów jednorocznych od 1 marca do 31 grudnia 2017 r. Aby ułatwić wybór projektów, które mogą otrzymać wsparcie, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podaje przykłady tych, które zostały już zakresie ASOS zrealizowane.

W ramach poprzedniej edycji programu ASOS 2016 dofinansowano różnorodne projekty na rzecz seniorów - przypomina resort rodziny i podaje konkretne przykłady. 

Fundacja Indywidualnego Rozwoju Osób Niepełnosprawnych Progresja dzięki niemu uczyła osoby starsze obsługi komputera.

W ramach projektu „Aktywny Senior” wydany został m.in. „Informator seniora” - biuletyn poświęcony słupskim seniorom, zawierający aktualną ofertę kulturalną, a także wskazówki, jak angażować się w działalność lokalną.
 
- Środki z programu ASOS 2016 przeznaczyliśmy na realizację przedsięwzięć, skierowanych do słupskich seniorów. Ogromny nacisk położyliśmy na to, aby oferta dla naszych seniorów była wielowymiarowa - uwzględniała nie tylko kwestie kulturalne, takie jak kluby dyskusyjne, ale mocno akcentowała konieczność wzmocnienia pozycji seniorów w lokalnej społeczności, poprzez zachęcenie ich do różnorodnej aktywności w życiu społecznym - powiedziała Małgorzata Kiernicka z Centrum Inicjatyw Obywatelskich Słupsk.

Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów Koncentrat dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Programu ASOS w ramach projektu „PISZEMY+ po raz czwarty” zorganizowało warsztaty pisarskie dla 150 seniorów.

Zajęcia z zakresu kultury, rękodzieła, aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia czy wyjazdy integracyjne - to wszystko czekało na seniorów dzięki projektowi „Zelowski Uniwersytet III Wieku”, który powstał dzięki programowi ASOS realizowanego przez Fundację Rozwoju Gminy Zelów.
 
- Dzięki realizacji projektów dofinansowanych ze środków ASOS udało nam się zachęcić seniorów  do aktywnego zdobywania wiedzy, angażowania się w działania na rzecz środowiska seniorów, nawiązywania nowych znajomości. W marcu br. uruchomiliśmy w Zelowie z najaktywniejszymi seniorami „Uniwersytet Cudownego Wieku” - powiedziała Grażyna Słama-Ugorska z Fundacji Rozwoju Gminy Zelów
 
MRPiPS przypomina, że szczegółowe informacje o tym, jakie projekty/zadania mogą zostać dofinansowane, znajdują się w ogłoszeniu o konkursie. ZOBACZ OGŁOSZENIE
 
Głównym celem programu ASOS jest poprawa jakości życia osób starszych i pełniejsze wykorzystanie ich potencjału w różnych rolach społecznych. Na realizację programu z budżetu państwa zostanie przeznaczone 280 mln zł w latach 2014-2020,  w 2017 r. to 40 mln zł. Wymagany wkład własny to minimum 10 proc. wartości projektu.

Czytaj więcej: Ruszył konkurs ASOS 2017. Rząd ma 40 mln zł na aktywizację seniorów

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR