Kosiniak-Kamysz: w programach społecznych rządu brak sprawy wsparcia opieki zdrowotnej

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   22 maja 2019 10:08


Kosiniak-Kamysz: w programach społecznych rządu brak sprawy wsparcia opieki zdrowotnej Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W programach społecznych rządu nie widzimy nawet przecinka na temat wsparcia opieki zdrowotnej - powiedział w poniedziałek (20 maja) w Kaliszu prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz przedstawił na konferencji prasowej w Kaliszu założenia programowe, z którymi PSL startuje w wyborach do europarlamentu. PSL startuje w wyborach do PE w ramach Koalicji Europejskiej.

- Zdrowie jest numerem jeden. Niestety, w programach społecznych rządu nie widzimy nawet przecinka, nawet zająknięcia się na temat wsparcia opieki zdrowotnej, dostępności do lekarzy, podniesienia płac fizjoterapeutów, diagnostów laboratoryjnych, techników radiologii, całego personelu, który wspiera pacjenta w dojściu do zdrowia i w jego diagnozowaniu. Nie ma słowa o pielęgniarkach. Nie ma mowy o skróceniu kolejek i oddłużeniu szpitali, których zadłużenie wynosi 14 mld złotych - podkreślił prezes PSL. Podkreślił też, że rośnie zadłużenie szpitali powiatowych a "tworzenie sieci szpitali nic nie da".

Jednym z postulatów PSL jest wprowadzenie Europejskiego Programu Walki z Chorobami Nowotworowymi. - W gminie ma być profilaktyka i prewencja, informacja na temat zagrożenia chorobami nowotworowymi. A zagrożenie jest ogromne. To jest druga przyczyna zgonów w Polsce i w Europie. W Polsce z powodu nowotworów umiera 100 tys. osób. 30 Tys. mogłoby żyć, gdyby diagnoza została postawiona wcześniej i leczenie byłoby bardziej nowoczesne. Na poziomie miasta powiatowego niezbędna jest diagnostyka. Na poziomie ośrodka subregionalnego, jakim jest Kalisz, ma być leczenie - dla każdego, nie dla wybranych - uważa Kosiniak-Kamysz.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR