Kosiniak-Kamysz: w programie emerytura bez podatku i budowa dróg do każdego domostwa

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   19 września 2018 09:46


Kosiniak-Kamysz: w programie emerytura bez podatku i budowa dróg do każdego domostwa Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Emerytura bez podatku czy budowa dróg „do każdego domostwa” - to elementy programu wyborczego PSL, o których mówił lider Stronnictwa Władysław Kosiniak-Kamysz w Lublinie, gdzie zainaugurował cykl spotkań kandydatów na radnych sejmiku z wyborcami w woj. lubelskim.

- Jedziemy do wyborców z pozytywnym przekazem i pozytywnym programem. Będziemy zbierać podpisy pod naszym sztandarowym projektem "Emerytura bez podatku", bez składki, czyli wzrost emerytury o 20 proc. - powiedział Kosiniak-Kamysz na konferencji prasowej we wtorek (18 września) w Lublinie.

Przygotowany przez PSL projekt ustawy zakłada, że emeryci i renciści otrzymaliby świadczenia bez pomniejszania ich o podatek dochodowy od osób fizycznych oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne, co dałoby wzrost emerytur i rent o ok. 20 proc. Projekt ten zgłaszany już przez PSL w Sejmie został odrzucony, dlatego ludowcy chcą ponownie zgłosić go jako projekt obywatelski i zbierają podpisy poparcia.

Kosiniak-Kamysz powiedział, że emeryci "zostali wyzyskani i odrzuceni", bo obiecywano im m.in. darmowe leki, a "tylko symboliczna ilość leków jest tańsza". Jak zauważył, według ostatnich informacji nie będzie też dla emerytów programu 500 plus.

- Waloryzacja w ubiegłym roku była skandalicznie niska, dla dużej części emerytów to było 5 zł, co nie wystarczy nawet na zakupienie jednej kostki masła. Emerytura bez podatku to jest emerytura większa o 200, 300, 400 zł, dla 10 milionów seniorów w Polsce - zaznaczył Kosiniak-Kamysz. Dodał, że takie rozwiązania jak emerytura bez podatku jest w wielu krajach, w tym m.in. na Węgrzech.

Zapowiedział także program budowy lokalnych dróg dojazdowych "do każdego domostwa, siedliska" czy do pól. - Będziemy rozwijać na Lubelszczyźnie projekt budowy dróg lokalnych z wykorzystaniem środków urzędu marszałkowskiego i środków europejskich - zadeklarował.

Kosiniak-Kamysz zainaugurował we wtorek objazd kandydatów na radnych sejmiku woj. lubelskiego, którzy specjalnie oznakowanym camperem mają jeździć do różnych miejscowości, spotykać się z mieszkańcami i prezentować swój program. Szef ludowców uczestniczył w pierwszych spotkaniach z wyborcami m.in. w Lubartowie i Żmudzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR