Kosiniak-Kamysz: wzywam do debaty; proponujemy emerytury bez podatków

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   16 października 2018 09:57


Kosiniak-Kamysz: wzywam do debaty; proponujemy emerytury bez podatków Fot. archiwum

Wzywam premiera Mateusza Morawieckiego i Grzegorza Schetynę, Włodzimierza Czarzastego, Pawła Kukiza i Adriana Zandberga, wszystkich liderów politycznych do debaty merytorycznej, do debaty na argumenty, do pokazania własnego programu - mówił w poniedziałek (15 października) w Mszanie Dolnej lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

- My mamy program na najbliższe wybory samorządowe - Rzeczpospolita Samorządowa - mówił lider PSL i apelował, by swój program pokazali inni liderzy polityczni.

Kosiniak-Kamysz podkreślił, że PSL jest za wprowadzeniem emerytur bez obciążenia podatkowego. - Zebraliśmy pod tym projektem 140 tys. podpisów i projekt czeka na rozpatrzenie w Sejmie. To jest projekt obywatelski i nasze zobowiązanie, że nie wejdziemy w żadną koalicję, dopóki nie będzie realizacji projektu emerytury bez podatku. To oznacza wzrost emerytur o 20 proc. Takie rozwiązania są między innymi na Węgrzech. Chcemy wspierać takie inicjatywy, jak kluby seniora, Uniwersytety Trzeciego Wieku i wszystko, co jest związane z aktywnością osób starszych - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.

Szef ludowców mówił w Mszanie Dolnej podczas spotkania z seniorami o trzech filarach programu PSL na najbliższe wybory. Wymieniał "trójpak drogowy" zakładający budowę dróg, chodników i ścieżek rowerowych. Przekonywał, że mieszkańcom nie jest potrzebny Centralny Port Komunikacyjny, a zamiast tego proponował najpierw budowę kanalizacji, wodociągów i dróg.

"Jeżeli chodzi o edukację, proponujemy e-tornister, darmowe posiłki dla uczniów i opiekę stomatologiczną w szkołach. Chcemy także promować zielone targi, na których rolnicy mogą sprzedawać swoje płody rolne" - mówił lider PSL.

Kosiniak-Kamysz powiedział, że premier Morawiecki powinien sprostować "swoje kłamstwa" opowiadane na temat PSL. "Jeżeli chodzi o zarzuty stawiane przez PiS dotyczące wieku emerytalnego (…), PSL proponowało na stałe uprawnienia emerytalne dla kobiet od 55 lat i od 60 lat dla mężczyzn ciężko pracujących w rolnictwie. Ten przepis niestety zniknął, został wykreślony podczas prac komisji przez większość, która dzisiaj rządzi Polską" - mówił lider PSL.

Zarzucił on również rządzącym, że w 2017 r., gdy wicepremierem był Mateusz Morawiecki, Koła Gospodyń Wiejskich "zostały ukarane" przez Izbę Celno-Skarbową ponad sto razy. - I to ma być docenianie przez rząd Kół Gospodyń Wiejskich? - pytał retorycznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje