Kosiniak-Kamysz: wzywam do debaty; proponujemy emerytury bez podatków

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   16 października 2018 09:57


Kosiniak-Kamysz: wzywam do debaty; proponujemy emerytury bez podatków Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wzywam premiera Mateusza Morawieckiego i Grzegorza Schetynę, Włodzimierza Czarzastego, Pawła Kukiza i Adriana Zandberga, wszystkich liderów politycznych do debaty merytorycznej, do debaty na argumenty, do pokazania własnego programu - mówił w poniedziałek (15 października) w Mszanie Dolnej lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

- My mamy program na najbliższe wybory samorządowe - Rzeczpospolita Samorządowa - mówił lider PSL i apelował, by swój program pokazali inni liderzy polityczni.

Kosiniak-Kamysz podkreślił, że PSL jest za wprowadzeniem emerytur bez obciążenia podatkowego. - Zebraliśmy pod tym projektem 140 tys. podpisów i projekt czeka na rozpatrzenie w Sejmie. To jest projekt obywatelski i nasze zobowiązanie, że nie wejdziemy w żadną koalicję, dopóki nie będzie realizacji projektu emerytury bez podatku. To oznacza wzrost emerytur o 20 proc. Takie rozwiązania są między innymi na Węgrzech. Chcemy wspierać takie inicjatywy, jak kluby seniora, Uniwersytety Trzeciego Wieku i wszystko, co jest związane z aktywnością osób starszych - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.

Szef ludowców mówił w Mszanie Dolnej podczas spotkania z seniorami o trzech filarach programu PSL na najbliższe wybory. Wymieniał "trójpak drogowy" zakładający budowę dróg, chodników i ścieżek rowerowych. Przekonywał, że mieszkańcom nie jest potrzebny Centralny Port Komunikacyjny, a zamiast tego proponował najpierw budowę kanalizacji, wodociągów i dróg.

"Jeżeli chodzi o edukację, proponujemy e-tornister, darmowe posiłki dla uczniów i opiekę stomatologiczną w szkołach. Chcemy także promować zielone targi, na których rolnicy mogą sprzedawać swoje płody rolne" - mówił lider PSL.

Kosiniak-Kamysz powiedział, że premier Morawiecki powinien sprostować "swoje kłamstwa" opowiadane na temat PSL. "Jeżeli chodzi o zarzuty stawiane przez PiS dotyczące wieku emerytalnego (…), PSL proponowało na stałe uprawnienia emerytalne dla kobiet od 55 lat i od 60 lat dla mężczyzn ciężko pracujących w rolnictwie. Ten przepis niestety zniknął, został wykreślony podczas prac komisji przez większość, która dzisiaj rządzi Polską" - mówił lider PSL.

Zarzucił on również rządzącym, że w 2017 r., gdy wicepremierem był Mateusz Morawiecki, Koła Gospodyń Wiejskich "zostały ukarane" przez Izbę Celno-Skarbową ponad sto razy. - I to ma być docenianie przez rząd Kół Gospodyń Wiejskich? - pytał retorycznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR