Koszalin: łupem fałszywej policjantki padło 80 tys. zł. Oszukała dwie seniorkiPAP/Rynek Seniora - 18 stycznia 2018 13:50


Dwie kobiety z Koszalina dały się oszukać fałszywej policjantce podającej się za funkcjonariuszkę CBŚP. Każda z nich przelała na podane konto po 40 tys. zł.; miało to uchronić ich oszczędności przed rzekomymi złodziejami, którzy chcieli się włamać na ich rachunki.

Jak poinformowała koszalińska policja, do oszustwa doszło w środę (17 stycznia br.). Podająca się za policjantkę CBŚP oszustka zadzwoniła do 67-latki i 61-latki z Koszalina. W obu przypadkach przedstawiła seniorkom tę samą historyjkę. Powiedziała im, że oszuści będą próbowali ukraść im pieniądze z konta bankowego, dlatego, by je uchronić mają przelać swoje oszczędności na, jak to miała określić oszustka, "bezpieczne konto". Rzekoma policjantka zapewniła, że pieniądze seniorek jeszcze tego samego dnia wrócą na ich konta.

Seniorki zastosowały się do podanej przez oszustkę instrukcji. Każda przelała po 40 tys. zł, pieniędzy jednak już nie odzyskały.

Trwa policyjne śledztwo w tej sprawie.

Jednocześnie funkcjonariusze przypominają, że policjanci nigdy nie dzwonią i nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach, nigdy też nie proszą o przekazanie pieniędzy lub przelewanie ich na konta bankowe.