Koszalin: okradli 82-latkę "na sprzedawcę obrusów"PAP/Rynek Seniora - 07 czerwca 2018 11:40


Złodziejka weszła do mieszkania 82-latki z Koszalina pod pretekstem sprzedaży obrusów i odzieży. Gdy starsza pani przeglądała rzeczy, kompan bądź kompani złodziejki plądrowali mieszkanie. Ukradli 30 tys. zł. Szuka ich policja.

Jak poinformowała w czwartek rzecznik koszalińskiej policji Monika Kosiec, 82-latka wpuściła do mieszkania kobietę, która zaoferowała jej sprzedaż obrusów i odzieży. Była w towarzystwie mężczyzny bądź mężczyzn.

Gdy 82-latka była zajęta przeglądaniem obrusów, trwało plądrowanie jej mieszkania. Z szafy złodzieje zabrali wszystkie oszczędności starszej pani - 30 tys. zł.

Jak podała rzeczniczka policji, z relacji pokrzywdzonej wynika, że złodziejką jest kobieta w wieku około 50 lat, szczupłej budowy ciała, ubrana najprawdopodobniej we wzorzystą odzież.

Koszalińska policja szuka sprawców kradzieży i apeluje o ostrożność, szczególnie do seniorów, których przestępcy często wybierają na swoje ofiary.

- Najlepiej nie wpuszczać obcych do mieszkania, szczególnie w sytuacji, gdy inni domownicy są nieobecni - podkreśliła Kosiec.