Kraków: będą ułatwienia dla seniorów w infrastrukturze i komunikacji miejskiej?

POLITYKA SENIORALNA

Autor: JW/Rynek Seniora   12 lutego 2016 15:34


Kraków: będą ułatwienia dla seniorów w infrastrukturze i komunikacji miejskiej? Krakowska Rada Seniorów zamierza cyklicznie spotykać się z przedstawicielami jednostek miejskich. Fot. Nicko Trinkhaus, Flickr.com, (CC BY-NC 2.0) Fot. Paweł Pawłowski, PTWP

Krakowska Rada Seniorów zainicjowała cykl spotkań z przedstawicielami najważniejszych wydziałów i jednostek Urzędu Miasta w Krakowie. Na początku przedyskutowano z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu kwestię ułatwień dla osób starszych w obszarze transportu publicznego i miejskiej infrastruktury.

Najważniejszymi tematami podjętymi w dyskusji były sprawy dot. możliwości powiększenia napisów na tablicach elektronicznych na przystankach komunikacji miejskiej, długości cyklu zielonego światła na przejściach dla pieszych i zwiększenia liczby publicznych toalet. Ponadto omawiano zagadnienia związane z zielenią miejską oraz kwestie utrudnień w związku z planowanymi remontami dróg.

Krakowska Rada Seniorów chce kontynuować podobne spotkania z innymi jednostkami miasta. Celem dyskusji ma być wypracowanie skutecznych rozwiązań ułatwiających funkcjonowanie osób starszych w krakowskiej przestrzeni miejskiej.

Obecnie każda nowa inwestycja w Krakowie konsultowana jest pod kątem bezpieczeństwa i łatwości dostępu dla mieszkańców miasta, w tym osób starszych. W ramach ułatwień m.in. montowane są windy oraz modernizowane przystanki i torowiska tak, by były przystosowane do taboru niskopodłogowego. Rośnie też liczba tablic elektronicznych i komunikatorów głosowych w komunikacji miejskiej i na przystankach. Ponadto prowadzone są kampanie zachęcające do większej życzliwości dla osób potrzebujących (np. „Ustąp miejsca, pokaż klasę”).

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.