Kraków: bezpłatne zajęcia dla osób 60+. Tematy to ruch i dietaJW/Rynek Seniora - 10 sierpnia 2016 10:37


Stowarzyszenie PLinEU szuka chętnych po 60. r.ż. do udziału w projekcie „Życie to działanie - aktywni Seniorzy razem”. Zajęcia potrwają 11 tygodni, a zgłoszenia przyjmowane są do 25 sierpnia.

- Zachęcamy osoby, które ukończyły 60 lat do udziału w projekcie, którego celem jest poprawa ogólnej kondycji życiowej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o zdrowym trybie życia oraz zaangażować się w działania społeczne - informuje stowarzyszenie.

W ramach Akademii Aktywności 60+ uczestnicy projektu będą mogli wziąć udział w zajęciach ruchowych, popracować nad polepszeniem jakości diety oraz poprawić ogólne samopoczucie.

Zajęcia ruszą 13 września, potrwają 11 tygodni i będą odbywać się będą w salach Fitness Młyn przy ul. Dolnych Młynów 5 w Krakowie (zajęcia gimnastyczne) oraz w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Kasprowicza 9a/1 w Krakowie (pozostałe spotkania).

Warsztaty będą podzielone na następujące bloki tematyczne:

- "Obudź swoje ciało" - poprawa sprawności fizycznej oraz zdrowe odżywianie. Uczestnicy projektu wezmą udział w zajęciach ruchowych, podczas których poznają zestawy prostych, adekwatnych do wieku ćwiczeń. Prowadzący zaprezentują sposoby na zrelaksowanie i rozluźnienie całego ciała tak, by pozbyć się napięcia i efektywnie odpoczywać.

- "Obudź swoją energię" - praca nad dobrym samopoczuciem i pozytywnymi emocjami. Zajęcia będą ukierunkowane na pracę nad motywacją i optymistycznym nastawieniem do życia.

- "Obudź swój potencjał" - poszukiwanie własnej drogi aktywności społecznej. Każdy z uczestników będzie miał szansę sprawdzić się w organizacji społecznej inicjatywy lub w roli wolontariusza. Organizatorzy stworzą dla każdego "Indywidualny Plan Aktywności Społecznej", w którym określone będą obszary zainteresowań i miejsca/instytucje, gdzie pomoc wolontariuszy-seniorów będzie potrzebna i doceniana.

Cały harmonogram TUTAJ

Udział w projekcie jest bezpłatny, a wszystkich miejsc jest 15. Zgłoszenia organizatorzy przyjmują do 25 sierpnia 2016 r. pod nr. tel. 12 411 05 24 lub droga e-mailową: akademia@plineu.org.

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) na lata 2014-2020.