Kraków: bezpłatne zajęcia dla osób 60+. Tematy to ruch i dieta

POLITYKA SENIORALNA

Autor: JW/Rynek Seniora   10 sierpnia 2016 10:37


Kraków: bezpłatne zajęcia dla osób 60+. Tematy to ruch i dieta Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Stowarzyszenie PLinEU szuka chętnych po 60. r.ż. do udziału w projekcie „Życie to działanie - aktywni Seniorzy razem”. Zajęcia potrwają 11 tygodni, a zgłoszenia przyjmowane są do 25 sierpnia.

- Zachęcamy osoby, które ukończyły 60 lat do udziału w projekcie, którego celem jest poprawa ogólnej kondycji życiowej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o zdrowym trybie życia oraz zaangażować się w działania społeczne - informuje stowarzyszenie.

W ramach Akademii Aktywności 60+ uczestnicy projektu będą mogli wziąć udział w zajęciach ruchowych, popracować nad polepszeniem jakości diety oraz poprawić ogólne samopoczucie.

Zajęcia ruszą 13 września, potrwają 11 tygodni i będą odbywać się będą w salach Fitness Młyn przy ul. Dolnych Młynów 5 w Krakowie (zajęcia gimnastyczne) oraz w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Kasprowicza 9a/1 w Krakowie (pozostałe spotkania).

Warsztaty będą podzielone na następujące bloki tematyczne:

- "Obudź swoje ciało" - poprawa sprawności fizycznej oraz zdrowe odżywianie. Uczestnicy projektu wezmą udział w zajęciach ruchowych, podczas których poznają zestawy prostych, adekwatnych do wieku ćwiczeń. Prowadzący zaprezentują sposoby na zrelaksowanie i rozluźnienie całego ciała tak, by pozbyć się napięcia i efektywnie odpoczywać.

- "Obudź swoją energię" - praca nad dobrym samopoczuciem i pozytywnymi emocjami. Zajęcia będą ukierunkowane na pracę nad motywacją i optymistycznym nastawieniem do życia.

- "Obudź swój potencjał" - poszukiwanie własnej drogi aktywności społecznej. Każdy z uczestników będzie miał szansę sprawdzić się w organizacji społecznej inicjatywy lub w roli wolontariusza. Organizatorzy stworzą dla każdego "Indywidualny Plan Aktywności Społecznej", w którym określone będą obszary zainteresowań i miejsca/instytucje, gdzie pomoc wolontariuszy-seniorów będzie potrzebna i doceniana.

Cały harmonogram TUTAJ

Udział w projekcie jest bezpłatny, a wszystkich miejsc jest 15. Zgłoszenia organizatorzy przyjmują do 25 sierpnia 2016 r. pod nr. tel. 12 411 05 24 lub droga e-mailową: akademia@plineu.org.

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) na lata 2014-2020.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR