Kraków: darmowe zajęcia edukacyjne 60+. Zobacz propozycje

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Akademia Pełni Życia, JW/Rynek Seniora   08 sierpnia 2016 14:23


Kraków: darmowe zajęcia edukacyjne 60+. Zobacz propozycje Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Krakowskie Stowarzyszenie Akademia Pełni Życia organizuje dla seniorów 60+ z woj. Małopolskiego bezpłatne zajęcia edukacyjne. Do końca roku będą trwać wykłady, warsztaty wspomagające działanie pamięci, zajęcia plastyczne, kursy komputerowe i wiele innych spotkań tematycznych.

- Przy wsparciu finansowym Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 realizujemy projekt skierowany do osób powyżej 60. r.ż. z terenu Małopolski, głównie grup defaworyzowanych - piszą przedstawiciele stowarzyszenia. 

Jak tłumaczą, celem projektu jest zwiększenie różnorodności i poprawa jakości oferty edukacyjno-kulturalnej dla osób starszych oraz promowanie działań na rzecz zwiększenia aktywności edukacyjnej i społecznej seniorów.

W ramach realizacji projektu zorganizowanych będzie szereg spotkań, m.in:

- Cykl wykładów „Wehikuł czasu - podróże między przeszłością a współczesnością”. Tematykę będzie stanowić cykl zajęć obejmujący zagadnienia szczególnie ważne dla osób starszych: przygotowanie i adaptacja do starości we współczesności; aktywność w starszym wieku - jak twórczo spędzać wolny czas; znaczenie osób starszych w społeczeństwie na przestrzeni wieków, życie seniorów dawniej i dziś; pamięć seniorów - jak się zmienia i jak z niej korzystać; nowoczesne technologie w służbie pamięci; komunikacja międzypokoleniowa i z wykorzystaniem współczesnych środków przekazu; miejsca szczególnie ważne dla seniorów w Krakowie.

- Zajęcia komputerowe - „Współczesność w służbie przeszłości”. Celem zajęć będzie przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i cyfrowemu seniorów poprzez wyposażenie ich w kompetencje niezbędne do sprawnego posługiwania się komputerem i internetem. Zajęcia zaprojektowane zostały w ten sposób, by pozwoliły uczestnikom nabyć umiejętności lepszego i ciekawszego pokazywania przeszłości młodszemu pokoleniu: Obejmą takie tematy jak:

- „Komputer bez barier” - kurs podstawowy obsługi komputera
- „Internet nie tylko dla młodych” - kurs obsługi internetu
- „Uchronić od zapomnienia” - kurs komputerowy cyfrowej obróbki zdjęć
- „Pamiętnik nowoczesnego seniora” - komputerowy kurs tworzenia blogów
- „Rok z bliskimi” - warsztaty komputerowe tworzenia kalendarzy ze zdjęciami rodzinnymi
- „Sięgnijmy do korzeni” - komputerowe warsztaty tworzenia drzewa genealogicznego

- Warsztaty fotograficzne „Zatrzymaj chwilę obiektywem”. Przeznaczone będą dla osób, które chcą nauczyć się jak lub udoskonalić swoja technikę wykonywania fotografii pod okiem instruktora.

- „Twórcze posiady - warsztaty plastyczne z niespodzianką". To spotkania, na których seniorzy zachęceni będą do wspólnego tworzenia, wykonywania określonych prac plastycznych i artystycznych, które mają być zarazem okazją do wspólnej rozmowy, wspominania, opowiadania ważnych dla siebie historii.

- „Krakowskie podróże w czasie i przestrzeni - terenowe warsztaty kognitywno – sentymentalne”. Zorganizowane zostaną wyjścia pozwalające z jednej strony zwiedzić różne miejsca w Krakowie, z drugiej wykonać różnorodne zadania przywołujące wspomnienia związane z tymi miejscami

- Spotkania dyskusyjne „Jak za dawnych lat…”. Mają na celu zgromadzić seniorów, w szczególności starszych wiekiem, na wspólnych rozmowach o ważnych dla nich tematach, dzieleniu się wspomnieniami i życiowymi historiami.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR