Kraków: od września więcej Centrów Aktywności SenioraDziennik Polski/Rynek Seniora - 19 sierpnia 2016 15:45


W całym Krakowie jest obecnie 15, a wkrótce przybędzie kolejny klub. Zacznie działać od września, a już zgłasza się wielu chętnych. Również we wrześniu miasto ogłosi konkurs na kolejne dwa Centra Aktywności Seniorów, a docelowo cała sieć ma liczyć 54 kluby - po trzy w każdej z 18 dzielnic Krakowa.

Nowe Centrum Aktywności Seniorów zostanie uruchomione w Czyżynach - przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14 na os. Dywizjonu 303 nr 66.

Centra Aktywności Seniorów (CAS-y) działają w Krakowie od roku. Na ich zajęcia uczęszcza ponad 700 osób.

Centra są prowadzone przez organizacje pozarządowe, a zajęcia w nich są bezpłatne (CAS-y mogą pobierać opłatę członkowską w wysokości 5 zł miesięcznie, ale nie wszystkie to robią). Seniorzy mogą się tam np. oswoić z nowoczesnymi technologiami (komputery, smartfony itp.), nauczyć języków obcych i uczestniczyć w różnych warsztatach (np. plastycznych, tanecznych). Są też zajęcia typu pływanie, gimnastyka, nordic walking, spacery po mieście itd.

Najnowszy, 16. CAS, również będzie oferował tego typu zajęcia (rekrutacja ruszy w przyszłym tygodniu, więcej informacji: tel. 722-102-173).

W nowym CAS-ie nie zabraknie np. zajęć z gimnastyki rehabilitacyjnej, a także relaksującej i tai chi. W planie są też m.in. wycieczki i spotkania z ciekawymi ludźmi. Ponadto jest bardzo duże zapotrzebowanie na spotkania poświęcone tematyce zdrowia seniorów. Na pierwsze zostanie zaproszony reumatolog. 

Więcej: www.dziennikpolski.pl