Kraków: przedstawią koncepcję centrów aktywności seniorów
Autor: DKX/Rynek SSeniora   02 marca 2015 08:29

5 marca 2015 r. w Urzędzie Miasta Krakowa zostanie zaprezentowana koncepcja oraz przybliżone kryteria konkursu na realizację utworzenia oraz prowadzenia lokalnych centrów aktywności seniorów i filii Krakowskiego Centrum Seniora.

To jedno z głównych elementów Programu Aktywności Społecznej i Integracji Osób Starszych na lata 2015 - 2020, którym zajmuje się Rada Miasta Krakowa.

W spotkaniu udział wezmą m.in.: Andrzej Kulig, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej oraz Anna Okońska-Walkowicz, doradca prezydenta Krakowa ds. polityki senioralnej.

Jak informowaliśmy w listopadzie 2014 r., obok działającego w Nowej Hucie Krakowskiego Centrum Seniora, mają powstać dwie takie placówki w innych częściach miasta (w Śródmieściu i Podgórzu), a system uzupełnią 54 miejskie kluby seniora (po 3 w każdej dzielnicy) - taki plan stworzenia sieci placówek aktywności seniorów potwierdził prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Będą one działać we współpracy gminy oraz organizacji pozarządowych i samych seniorów, a pierwszym z nich jest klub na ul. Weissa 8, który został otwarty 26 września 2014 r.

Z kolei Krakowskie Centrum Seniora działa na os. Centrum C 10. Skupia seniorów wolontariuszy, którzy chcą działać na rzecz integracji i aktywizacji krakowskiego środowiska senioralnego. Obecnie Centrum realizuje zajęcia artystyczne, śpiewu i rozwijające aktywność fizyczną, które cieszą się dużym zainteresowaniem.

W Krakowie nie brakuje ofert Uniwersytetów Trzeciego Wieku, wydarzeń dla seniorów organizowanych przez placówki kultury. W czerwcu 2014 r. odbyły się w Krakowie pierwsze Senioralia, trwają prace organizacyjne przed kolejną edycją.

Kraków ma już Radę Krakowskich Seniorów, która została wybrana demokratycznie, poprzez głosowanie. Rada pozytywnie zarekomendowała Program Aktywności i Integracji Społecznej Seniorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.