Kraków wypożycza tablety aktywnym seniorom

POLITYKA SENIORALNA

Autor: UM Kraków, MK/Rynek Seniora   22 lipca 2015 13:25


Kraków wypożycza tablety aktywnym seniorom   Krakowscy Seniorzy z CAS na początek otrzymają 40 tabletów, docelowo ma być ich 100. Fot. Fotolia

Już na początku sierpnia seniorzy uczęszczający do Centrów Aktywności Seniora w Krakowie otrzymają 40 tabletów. Docelowo do ich rąk ma trafić 100 egzemplarzy. Zaplanowano także specjalne szkolenia.

Z inicjatywy Anny Okońskiej-Walkowicz, Doradcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej miasto nawiązało współpracę z firmą Apple w sprawie upowszechnienia technologii cyfrowej wśród osób starszych. Zgodnie z porozumieniem, firma Apple zapewni wsparcie techniczne i merytoryczne w postaci wypożyczenia tabletów dla seniorów uczęszczających do miejskich Centrów Aktywności Seniorów oraz szkolenia moderatorów, którzy następnie będą prowadzić zajęcia w CAS. 

– Tablety dla krakowian 60+ to wielka szansa na wyjście z cyfrowego zaniedbania i ciekawszą codzienność – powiedziała Anna Okońska-Walkowicz, Doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej podczas dzisiejszego (22 lipca br.) briefingu na temat współpracy Centrów Aktywności Seniora z firmą Apple.

– Z naszych obserwacji wynika, że seniorzy bardzo chętnie biorą udział w warsztatach z zakresu nowych technologii. Są to rzeczy, których chcą się uczyć – czują, że tego potrzebują. Jestem pewna, że możliwość regularnego korzystania z tabletów doda uroku życia osobom starszym, a także poprawi ich samopoczucie oraz samoocenę – dodała Anna Okońska-Walkowicz.

Na początek seniorzy działający w CAS otrzymają 40 tabletów. Docelowo ma ich być aż 100. Zaplanowano również specjalne spotkania szkoleniowe połączone z prezentacją sprzętu. Pierwsze z nich odbędzie się już 6 sierpnia przy ul. Wielopole 17a w Krakowie.

W przyszłości Kraków planuje również nawiązać współpracę z instytucjami, które korzystają z iPADów w celu dotarcia do jak największej liczby seniorów i rozszerzenie działalności szkoleniowej. 

Centra Aktywności Seniora działają w Krakowie od 1 lipca w Krakowie. W tej chwili jest ich 10, do 2020 r. Centrów ma być 54 - po trzy w każdej dzielnicy. Miasto przeznaczy na ten projekt 14 mln zł. Najważniejszym celem CAS jest poprawa jakości życia osób starszych m.in. poprzez aktywizację oraz wsparcie w zakresie nowych technologii.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.