Kto dostał się do mysłowickiej rady seniorów?
Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Seniora   24 kwietnia 2015 10:19

Na 58 tys. 809 mieszkańców uprawnionych do głosowania, karty pobrało tylko 390 - tak przedstawiała się frekwencja w wyborach do mysłowickiej rady seniorów (Śląskie).

Najwięcej głosów (51) uzyskał Antoni Lasota - technik budowlany, który w swojej branży przepracował 44 lata. Od lat 70. do 90. prowadził koło PTTK przy Mysłowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Przez trzy kadencje pracował w Radzie Dzielnicy Janów Miejski-Ćmok.

Drugie miejsce pod względem liczby uzyskanych głosów uzyskał Mieczysław Skowron - emeryt, inspektor policji w stanie spoczynku, prawnik z wykształcenia. W latach 1998-2002 radny Rady Miasta Mysłowice i przewodniczący Komisji Samorządności i Przestrzegania Prawa. 

Kolejną nowo wybraną członkinią Rady Seniorów jest Irena Palka. Przepracowała 48 lat w zawodzie nauczycielskim, w tym 34 lata jako dyrektor Przedszkola nr 11 w Morgach.

Łącznie w radzie zasiądą 23 osoby.  Wszyscy, podobnie jak pierwsza trójka, byli aktywni zawodowo, wiele osób sprawowało kierownicze funkcje. Wszyscy też udzielają się społecznie, głównie z różnego rodzaju organizacjach i stowarzyszeniach działających na rzecz seniorów. Są wśród nich emerytowani nauczyciele, pielęgniarki, prowadzący niegdyś własną działalność gospodarzą, byli policjanci itd.

Rada Seniorów ma mieć charakter konsultacyjny i inicjatywny w sprawach ważnych dla osób starszych. Jej kadencja trwać będzie cztery lata. Członkowie rady pełnią swoje funkcje społecznie.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.