Kujawsko-Pomorskie: olbrzymia popularność "Kolei dla seniora"

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   14 marca 2016 08:57


Kujawsko-Pomorskie: olbrzymia popularność "Kolei dla seniora" Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Początek 2016 r. przyniósł Przewozom Regionalnym niemal 80-procentowy wzrost liczby pasażerów w woj. kujawsko-pomorskim w porównaniu z rokiem poprzednim. Do tego sukcesu niewątpliwie przyczynili się seniorzy: w ciągu czterech miesięcy spółka zanotowała blisko sześciokrotny wzrost podróżnych w wieku 60+.

Przewozy Regionalne w Kujawsko-Pomorskim dla pasażerów po 60 r.ż. proponują ofertę „Kolej dla seniora”. W jej ramach starsi pasażerowie mogą kupić bilety ze zniżką 70 proc. Dzięki temu koszt przejazdu z Bydgoszczy do Torunia wynosi zaledwie 4 zł. Dodatkowo wraz z biletem pasażer otrzymuje od przewoźnika książeczkę z bajkami dla wnuków.

- Liczba pasażerów korzystających z tej oferty rośnie z miesiąca na miesiąc i z początkowej liczby 950 seniorów w październiku 2015 wzrosła do 5500 w lutym 2016 r. - powiedział Bartosz Nowacki, wicedyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Przewozów Regionalnych.

Na dobre wyniki przewozów pasażerskich wpłynęły także inwestycje taborowe. Na trasie Bydgoszcz-Toruń kursują pociągi kupione w ramach wartego 1,2 mld zł projektu BiT City. Umożliwiają one przejazd z jednego miasta do drugiego w ciągu 39 minut.

- Kupione pociągi są wyposażone w klimatyzację, urządzenia umożliwiające przewóz osób niepełnosprawnych, bezprzewodowy internet, system audiowizualny i ekologiczne toalety - powiedział dyrektor Departamentu Nadzoru Właścicielskiego i Transportu Publicznego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Jeszcze w tym roku przewoźnik planuje unowocześnić pięć starszych zespołów trakcyjnych, wprowadzając do nich m.in. zamknięty układ toaletowy czy elektroniczny system informacji pasażerskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR