Kujawsko-Pomorskie: powstaje rada polityki senioralnej

POLITYKA SENIORALNA

Autor: DK/Rynek Seniora   04 listopada 2014 09:36


Kujawsko-Pomorskie: powstaje rada polityki senioralnej

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego informuje, że już jedynie do środy (5 listopada) czeka na zgłoszenia osób, które chcą zaangażować się w prace powoływanej przez marszałka województwa Rady ds. Polityki Senioralnej.

Powołana w październiku tego roku przez Samorząd Województwa Wojewódzka Rada ds. Polityki Senioralnej przy Marszałku Województwa Kujawsko-Pomorskiego będzie organem opiniodawczo-doradczym wspierającym działania samorządu województwa w obszarach szczególnie istotnych z punktu widzenia seniorów.

- Rada będzie realizowała także działania mające na celu zwiększenie aktywności w życiu publicznym i społecznym osób starszych oraz pomoc w zwiększeniu dostępu do informacji, przeciwdziałając tym samym dyskryminacji i marginalizacji osób starszych - mówi Beata Krzemińska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

Rada będzie dostarczać informacji na temat sposobów i kierunków strategii społecznej środowiska ludzi starszych. Członkowie będą podejmować różnego rodzaju działania i przedsięwzięcia, które zmierzają do przebudowy przestrzeni społecznej, tak aby była przyjazna najstarszym mieszkańcom regionu. Kadencja członków Rady będzie trwać 5 lat, licząc od daty powołania.

- Członkami Rady mogą zostać seniorzy, przedstawiciele organizacji pozarządowych zajmujących się działalnością na rzecz osób starszych oraz przedstawiciele innych podmiotów zajmujących się problemami osób starszych. Kandydatów mogą zgłaszać organizacje pozarządowe działające na rzecz osób w wieku senioralnym, kluby seniora, uniwersytety trzeciego wieku i inne podmioty działające na rzecz osób starszych - wylicza rzecznik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.